Policjanci w ostatniej chwili uratowali mieszkańca Lublina. Powiesił linę na gałęzi, chciał odebrać sobie życie

Pętla przewieszona przez gałąź drzewa
Pętla przewieszona przez gałąź drzewa | fot. KMP Lublin

Mężczyzna już przewiesił pętlę przez gałąź drzewa.

Policjanci uratowali 47-latka

W poniedziałek (17.06) policjanci z Lublina odebrali informację od syna 47-letniego mieszkańca Lublina. Zgłaszający oświadczył, że jego ojciec chce popełnić samobójstwo. Jak twierdził, 47-latek był bardzo zdesperowany i istniało realne zagrożenie dla jego życia i zdrowia.

Policjanci z 7. komisariatu ogłosili alarm i rozpoczęli poszukiwania. Dyżurnej udało się nawiązać kontakt z 47-latkiem. – „Dzięki umiejętnie poprowadzonej rozmowie udało się ustalić przybliżoną lokalizację. W ten rejon od razu skierowano operacyjnych” – mówi Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Funkcjonariusze po kilku chwilach namierzyli 47-latka w okolicy Bystrzycy. Jak się okazało, pomoc przyszła w ostatniej chwili. Mężczyzna już przewiesił pętlę przez gałąź drzewa. Mieszkaniec Lublina trafił pod opiekę medyków.

Mierzysz się z depresją lub ktoś potrzebuje pomocy? Zadzwoń

Policjanci przypominają, aby nie być obojętnym i reagować w przypadku osób, które chcą lub planują popełnić samobójstwo. Czasami zwykła rozmowa, wysłuchanie, poczucie obecności bliskiej osoby może go odwieźć od myśli samobójczych.

Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.

Natomiast jeśli przeżywasz trudności i myślisz o odebraniu sobie życia lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem, pamiętaj, że możesz skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych:

  • 800 70 2222 (całodobowy) – Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym
  • 800 12 12 12 (całodobowy) – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
  • 116 111 (całodobowy) – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
  • 116 123 (całodobowy) – Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych
  • 112 – Numer alarmowy w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.