Policjanci uratowali 50-latka z płonącego domu

Dom na wsi z wypalonym oknem
Policjanci uratowali mężczyznę z płonącego domu | fot. KPP Radzyń Podlaski

Policjanci z radzyńskiej komendy przeprowadzili bohaterską akcję ratunkową, wynosząc 50-letniego mężczyznę z płonącego domu w miejscowości Suchowola. Mężczyzna, który doznał rozległych oparzeń, trafił do szpitala. Dzięki szybkiej interwencji mundurowych udało się uniknąć większej tragedii.

Bohaterska akcja ratunkowa w Suchowoli

Dzisiejszej nocy, tuż przed godziną 3:00, radzyńska komenda otrzymała zgłoszenie o pożarze w miejscowości Suchowola, gmina Wohyń. Na miejsce natychmiast wysłano patrol z Wydziału Prewencji, który jako pierwszy dotarł na miejsce zdarzenia. Policjanci zastali pod domem nietrzeźwego 45-letniego właściciela, który poinformował ich, że wewnątrz budynku znajdują się jeszcze dwie osoby.

Policjanci Radzyń Podlaski
Policjanci uratowali mężczyznę z pożaru | fot. KPP Radzyń Podlaski

Ratunek w ognistej pożodze

Bez wahania, funkcjonariusze mł. asp. Cezary Borkowski i sierż. szt. Damian Męczyński weszli do płonącego i zadymionego domu. W jednym z pomieszczeń znaleźli leżącego na podłodze 50-letniego mężczyznę, który nie był w stanie samodzielnie opuścić budynku.

Policjanci szybko wynieśli go na zewnątrz i udzielili pierwszej pomocy przed przyjazdem zespołu ratownictwa medycznego. Po przybyciu straży pożarnej rozpoczęto akcję gaszenia pożaru.

Dom po pożarze
Zgliszcza domu po pożarze | fot. KPP Radzyń Podlaski

Przyczyna pożaru i stan poszkodowanych

W trakcie akcji gaśniczej okazało się, że trzeci mężczyzna zdołał opuścić dom przed przyjazdem służb ratunkowych. Właściciel domu wyjaśnił, że wszyscy mężczyźni spożywali alkohol i podczas spotkania postanowili przygotować posiłek na palniku butli gazowej. Prawdopodobnie ta czynność doprowadziła do wybuchu pożaru.

50-latek z rozległymi oparzeniami został przetransportowany do szpitala, do którego trafiło również dwóch pozostałych mężczyzn. Policja będzie prowadzić dalsze dochodzenie w celu ustalenia dokładnych przyczyn wybuchu pożaru.

Czy byliście kiedyś świadkami podobnych bohaterskich czynów? Podzielcie się swoimi historiami w komentarzach lub udostępnijcie artykuł!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.