Policjanci podsumowali piątkową akcję „Alkohol i narkotyki”. 134 nietrzeźwych kierowców

Kontrola trzeźwości kierowców na ulicach Lublina
Kontrola trzeźwości kierowców na ulicach Lublina | fot. Dominik Wąsik

W ramach piątkowej akcji „Alkohol i narkotyki” funkcjonariusze lubelskiej drogówki sprawdzili trzeźwość ponad 20 tys. kierujących. W wyniku działań przeprowadzonych na terenie całego województwa ujawnili 134 nietrzeźwych kierujących.

Kontrola trzeźwości kierowców

Policyjne działania „Alkohol i narkotyki” były ukierunkowane na przeprowadzenie kontroli maksymalnej liczby kierowców i wyeliminowanie z ruchu tych, którzy wsiedli za kierownicę, będąc pod wpływem alkoholu.

Podczas piątkowych (26.08) działań, w których zaangażowanych było kilkuset funkcjonariuszy drogówki oraz prewencji, którzy przeprowadzili ponad 20 tys. badań stanu trzeźwości. Kontrole były prowadzone zarówno w stosunku do kierujących pojazdami mechanicznymi, jak i rowerzystów.

Tego dnia policjanci ujawnili 134 kierujących po alkoholu, w tym 37 kierujących odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Z kolei 41 odpowie za jazdę pojazdem mechanicznym po użyciu alkoholu. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 56 nietrzeźwych rowerzystów, którzy swoją jazdę zakończyli mandatem w kwocie 2 500 złotych.  

W ramach akcji przebadaliśmy 53 kierujących na zawartość narkotyków w organizmie. Wobec jednego z kierujących wynik testu okazał się pozytywny. Podczas piątkowej akcji policjanci zatrzymali 71 praw jazdy, ujawnili 20 kierujących, którzy nie posiadali uprawnień lub kierowali na sądowym zakazie.

Według obowiązujących przepisów, za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem podobnie działającego środka, grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.