Lublin: Policjanci po służbie udaremnili kradzież drogiego alkoholu ze sklepu

Będący po służbie policjanci zauważyli jak ochroniarz jednego ze sklepów goni sklepowego złodzieja. Wkrótce po tym mężczyzna trafił w ręce umundurowanych policjantów. Był poszukiwany listem gończym.

 

Do zdarzenia doszło wczoraj tuż przed godz. 18:00, w jednym ze sklepów przy ul. Mełgiewskiej w Lublinie. Sprawca załadował do reklamówki kilka butelek drogiego alkoholu i z towarem przeszedł przez linie kas. Kiedy zareagował ochroniarz sklepu zaczął uciekać w kierunku wyjścia.

 

Złodziej miał jednak pecha, bo w tej samej chwili do sklepu wchodzili trzej policjanci, którzy byli w czasie wolnym od służby. Funkcjonariusze widząc całe zajście, zatrzymali i szybko obezwładnili uciekającego złodzieja, po czym powiadomili o całym zdarzeniu dyżurnego. Straty sklepu zostały oszacowane na ponad 500 zł, towar w całości wrócił na sklepowe półki.

 

Sprawca podał policjantom dane osobowe swojego młodszego brata. Jednak mundurowi nie uwierzyli i udali się z mężczyzną do komisariatu. Tam okazało się, że jest to 23-letni mieszkaniec Lublina, a podawał dane brata, ponieważ był poszukiwany listem gończym.

 

Mężczyzna ma zasądzoną karę ponad 6 lat pozbawienia wolności, m.in. za rozbój, kradzież i uszkodzenie mienia.

 WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.