Policjanci otrzymali anonimowe doniesienie. Po chwili zatrzymali dilera i jego klienta

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Policjanci „wydziału narkotykowego” Komendy Miejskiej Policji w Lublinie zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa dilera narkotykowego. Został zatrzymany podczas transakcji ze swoim klientem.

Do zatrzymania doszło na terenie dzielnicy Czuby w Lublinie. Z anonimowej informacji uzyskanej przez policjantów wynikało, iż na terenie dzielnicy może mieć miejsce sprzedaż znacznych ilości narkotyków. Te informacji postanowili sprawdzić policjanci z wydziału narkotykowego KMP w Lublinie.

Funkcjonariusze sprawdzając okolicę na jednym z parkingów natknęli się na podejrzewane osoby. Jeden z mężczyzn odchodził w kierunku pobliskiego osiedla. Funkcjonariusze od razu zatrzymali mężczyznę, który otrzymał pakunek. Okazało się, że w torbie znajdowało się prawie 400 gramów marihuany.

Druga z osób biorących udział w transakcji zatrzymana została w domu. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych należących do 31-latka, policjanci zabezpieczyli blisko 300 gramów marihuany oraz wagę elektroniczną. Dodatkowo okazało się, że kupujący narkotyki 41-latek w swoim mieszkaniu posiadał ponad 60 gramów amfetaminy.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Usłyszeli zarzuty udziału w obrocie i posiadania znacznych ilości narkotyków. Decyzją sądu trafili do tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Grozi im kara do 12 lat więzienia.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.