Policjanci obstawili drogi wjazdowe do Lublina. Wpadło 6 kierowców

Patrol policji przy ulicy
Patrol policji przy ulicy | fot. Dominik Wąsik

Policjanci z Lublina przeprowadzili zmasowane kontrole kierowców pod kątem trzeźwości. W trakcie kontroli trwających zaledwie kilka godzin mundurowi sprawdzili ponad 1,7 tys. kierowców. Niestety nie wszyscy kierujący byli trzeźwi.

Akcja policji w Lublinie

We wtorkowy (12.09) poranek policjanci ruchu obstawili drogi wjazdowe do Lublina. Głównym celem działań na ulicach było sprawdzenie w krótkim czasie stanu trzeźwości jak największej liczby kierujących pojazdami oraz ujawnianie wykroczeń wśród użytkowników jednośladów.

„Kontrole odbywały się głównie na drogach wjazdowych do miasta. Priorytetem było ujawnianie i eliminowanie z ruchu osób wsiadających za kierownicę pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka” – mówi nadkom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

W trakcie kontroli trwających zaledwie kilka godzin mundurowi sprawdzili łącznie 1744 kierowców. Niestety nie wszyscy kierujący byli trzeźwi. Łącznie funkcjonariusze ujawnili 6 amatorów jazdy „na podwójnym gazie”.

Warto przypomnieć, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi utrata prawa jazdy, wieloletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także: Mimo zakazu sądowego znów pijany wsiadł za kierownicę. Obywatel Zimbabwe ma teraz spore problemy

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.