Policjanci ćwiczyli przed Euro U21 (zdjęcia)

Policjanci ćwiczyli przed Euro U21 (zdjęcia)

Policjanci z województwa lubelskiego ćwiczyli na poligonie elementy taktyki przywracania ładu i porządku podczas imprez masowych. A wszystko przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy UEFA EURO U21.

 

W ćwiczeniach brali udział policjanci z Łukowa, Białej Podlaskiej, Parczewa, Radzynia Podlaskiego i Lublina. Szkolenie odbyło się w oparciu o plan sytuacyjny, przewidujący hipotetyczne sytuacje, które mogą mieć miejsce podczas zabezpieczeń meczów i imprez.

 

– Policjanci, aby sprostać wszystkim zadaniom, muszą doskonalić swoje umiejętności, dlatego przechodzą specjalne szkolenia pod okiem doświadczonych instruktorów. Prowadzący szkolenie instruktorzy zwracali uwagę na każdy szczegół i dbali o to, żeby wszystkie elementy zostały dokładnie przećwiczone i poprawnie wykonane – mówi nadkom. Renata Laszczka-Rusek z lubelskiej policji.

 

Tematyka ćwiczeń miała na celu przygotowanie służb do prowadzenia operacji porządkowych związanych z przyjazdem grup kibiców na mecze Mistrzostw Europy UEFA EURO U21.

 

Policjanci z województwa lubelskiego będą brać udział w zabezpieczeniu meczów i imprez związanych z rozgrywanymi w czerwcu, między innymi w Lublinie, mistrzostwami w piłce nożnej. Ćwiczenia miały za zadanie praktyczne doskonalenie umiejętności organizacji takich operacji oraz sprawdzenie mobilności i skuteczności działania policjantów.

 

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.