Policjanci, będąc po służbie, zatrzymali 25-latka podejrzanego o podpalenie Audi [ZDJĘCIA]

Zatrzymany za podpalenie Audi
Fot. KMP Zamość

Dwaj policjanci z zamojskiej komendy będąc po służbie, zatrzymali 25-latka podejrzanego o podpalenie Audi i uszkodzenie dwóch innych samochodów. Wartość poniesionych przez właścicieli pojazdów strat to prawie 250 000 zł.

Straty samochodu na ponad 220 tysięcy

W nocy z 9 na 10 lipca policjanci otrzymali zgłoszenie o pożarze Audi zaparkowanego przy jednej z ulic w Zamościu. Na miejsce zostali skierowani policjanci. Samochód uległ spaleniu. Pożar uszkodził również powłokę lakierniczą stojącego obok Fiata. Na szczęście nikt nie ucierpiał, a dzięki działaniom strażaków pożar nie zdążył się rozprzestrzenić.

Spalone Audi
Fot. KMP Zamość

Użytkująca Audi mieszkanka Zamościa wyceniła straty na ponad 220 tysięcy złotych, natomiast właścicielka Fiata — na kwotę 10 tysięcy złotych.

Zobacz: Lasy pełne grzybów. Gdzie na grzyby w Lublinie i okolicy?

Audi zostało podpalone

Jak się okazało Audi zostało podpalone. Do pracy przystąpili więc policjanci z Wydziału Kryminalnego zamojskiej komendy, którzy zdobyli i sprawdzili wiele informacji. Dzięki szczegółowej analizie wszystkich informacji oraz zaangażowaniu i bardzo dobremu rozpoznaniu kryminalni ustalili tożsamość podpalacza. Był nim 25-letni mieszkaniec Zamościa.

Podejrzany zauważony przez policjantów po służbie

W miniony wtorek na jednym z zamojskich osiedli podejrzanego o podpalenie zauważyli dwaj policjanci Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego naszej komendy. Byli po służbie, jednak zaangażowani w sprawę natychmiast zareagowali, zatrzymali 25-latka i powiadomili kolegów z patrolu.

Czytaj również: Marsz Równości znowu przejdzie przez Lublin

Podpalacz usłyszał zarzuty

Mężczyzna trafił na komendę. W czwartek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Zamościu, gdzie usłyszał zarzuty. Odpowie za podpalenie Audi oraz uszkodzenie znajdującego się obok Fiata. Odpowie też za porysowanie karoserii Toyoty zaparkowanej na jednym z zamojskich osiedli.

Zatrzymany za podpalenie Audi
Fot. KMP Zamość

Policjanci ustalili bowiem, że 25-latek kilkanaście minut przed podpaleniem zniszczył karoserię Toyoty, powodując straty w wysokości prawie 8 tysięcy złotych. Swoim nagannym, bezprawnym postępowaniem 25-latek spowodował straty w łącznej wysokości blisko ćwierć miliona złotych.

Porady: Czy inflacja ma wpływ na alimenty? Sprawdź, na co zwrócić uwagę domagając się alimentów

Wczoraj Sąd Rejonowy w Zamościu przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec 25-latka izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za uszkodzenie cudzego mienia grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Jednak 25-latkowi grozi wyższy wymiar kary, do 10 lat pozbawienia wolności, ponieważ swoim działaniem zniszczył mienie znacznej wartości — aspirant informuje sztabowy Dorota Krukowska-Bubiło.

Co sądzisz o tej sprawie? Czy poszkodowani odzyskają równowartość pieniężną poniesionych strat? Dodaj swój komentarz anonimowo

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.