Policja podała szczegóły wypadku na al. Witosa. Dziewczynka była reanimowana przez świadków

Wrak volkswagena i jeepa po wypadku na al. Witosa
Wrak volkswagena po zderzeniu z jeepem na al. Witosa | fot. st. asp. Krzysztof Kowalski

Prawdopodobnie niedostosowanie prędkości do panujących warunków było przyczyną wypadku na al. Witosa w Lublinie. W wyniku zderzenia volkswagena z jeepem pięć osób zostało poszkodowanych, w tym dwoje dzieci.

Szczegóły wypadku na al. Witosa w Lublinie 6.08.2021

Do wypadku doszło w piątek (6.08) przed godz. 12 na al. Witosa w Lublinie. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierująca volkswagenem jadąc al. Witosa od strony Świdnika w kierunku centrum na łuku drogi nagle straciła panowanie nad pojazdem, przejechała przez pas zieleni na drugą stronę jezdni i zderzyła się z jadącym z naprzeciwka jeepem.

W wyniku zderzenia pojazdów podróżująca volkswagenem dziewczynka została zakleszczona we wraku auta. Świadkiem zdarzenia był asp. sztab. Przemysław Kanty z JRG nr 4 w Lublinie, który natychmiast rozpoczął akcję ratunkową. Strażak wspólnie z innym świadkiem wypadku ewakuował z wraku nieprzytomną dziewczynkę i rozpoczął przeprowadzanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

W tym czasie na miejsce zdarzenia dotarły zastępy PSP oraz zespoły ratownictwa medycznego, które kontynuowały prowadzenie akcji ratowniczej. Po długotrwałym wysiłku ratowników przywrócono funkcje życiowe u dziewczynki. Do szpitala przetransportowano pięć osób, w tym dwoje dzieci w wieku 2 i 9 lat.

Z volkswagena został tylko wrak. Na miejscu wypadku pracują policjanci. Ustalane są okoliczności i przyczyny zdarzenia. Droga w tym miejscu jest zablokowana. Policjanci kierują ruchem. Pojazdy kierowane są w stronę ul. Mełgiewskiej oraz Łęczyńskiej.

Zdjęcia z wypadku al. Witosa – 06.08.2021

wrak volkswagena po wypadku z jeepem witosa lublin
Wrak volkswagena po zderzeniu z jeepem na al. Witosa | fot. st. asp. Krzysztof Kowalski
wrak volkswagena po wypadku z jeepem witosa lublin
Wrak volkswagena po zderzeniu z jeepem na al. Witosa | fot. st. asp. Krzysztof Kowalski
jeep po zderzeniu z volkswagenem na witosa lublin
Jeep po zderzeniu z volkswagenem na al. Witosa | fot. st. asp. Krzysztof Kowalski
Wrak volkswagena po zderzeniu z jeepem na al. Witosa | fot. KMP Lublin

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Medycy, Strażacy i inne służby ciężko pracują i tu przykład „bohaterstwa zawodu”.Wiem za moment z hejtują mnie ludzie bo mam swoje zdanie że nie jest to „bohaterski czyn” tylko to powinna być normalna reakcja…. ale często NIE jest to przykre ale prawdziwe 😔 Ludzie szukają sensacji, „ciekawego” widoku nie niosąc pomocy. Najważniejsze to wyjąć telefon i coś nagrać. Tu uratowane zostało życie nie ma nic cenniejszego. Natychmiastowa reakcja dała temu dziecku szansę.Życze wszystkim Państwu i sobie żeby na naszej drodze było więcej osób niosących pomoc, empatycznych i opanowanych.
    Dziękuję Bogu że Pan tam był!!! Dziękuję Panu Przemysławowi i stawiam za wzór bo każdy człowiek (moim zdaniem) powinien od szkoły podstawowej mieć obowiązkowy kurs pierwszej pomocy bo jak widać nigdy nie wiadomo kiedy może się przydać.