Policja odebrała nowe radiowozy: Volkswagen Crafter oraz Toyota Land Cruiser

Nowe policyjne radiowozy Volkswageny Crafter
Nowe policyjne radiowozy Volkswageny Crafter | fot. KWP Lublin

Nowe radiowozy trafiły do funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji w Lublinie oraz komendy miejskiej w Białej Podlaskiej. Zakupiono je z budżetu policji.

Lubelscy policjanci mają nowe radiowozy

Przekazane radiowozy to najnowsza wersja Volkswagena Crafter. Samochody są wyposażone w automatyczne skrzynie biegów i silniki o mocy 177 KM. Pozwala na przejazd siedmiu policjantów wraz z pełnym wyposażeniem.

Wnętrze furgonów zostało specjalnie zaprojektowane dla potrzeb funkcjonariuszy Oddziałów Prewencji Policji. W tylnej części znalazł się specjalny regał na osobiste wyposażenie policjantów oraz inne elementy sprzętu technicznego i śpb.

Wewnątrz są specjalne boxy na hełmy, wiele przydatnych uchwytów oraz portów ładowarek elektrycznych. Na autach zainstalowano również zestawy ochronne szyb.

Kolejne nowe radiowozy to terenowe Toyoty Land Cruiser z napędem na cztery koła. Posiadają automatyczne skrzynie biegów i silniki o pojemności 2,8 i mocy 204 KM.

„Terenowe toyoty użytkują już mundurowi z komendy miejskiej w Białej Podlaskiej i Oddziałów Prewencji Policji w Lublinie. Sześć volkswagenów typu furgon również trafiło do funkcjonariuszy z oddziału prewencji” – mówi kom. Andrzej Fijołek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Samochody zostały zakupione w ramach dostaw centralnych realizowanych przez Komendę Główną Policji, dzięki środkom pochodzącym z Programu Modernizacji Policji.

Toyoty Land Cruiser jako nowe radiowozy | fot. KWP Lublin
Toyoty Land Cruiser jako nowe radiowozy | fot. KWP Lublin
Volkswageny Craftery jako nowe radiowozy | fot. KWP Lublin
Volkswageny Craftery jako nowe radiowozy | fot. KWP Lublin

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.