Policja apeluje do kierowców: pamiętajmy o bezpieczeństwie na drogach

Zdjęcie ilustracyjne | fot. POLICJA

W związku ze zbliżającym się weekendem majowym, w czasie którego spotykamy się z bliskimi, często dojeżdżając do różnych miejscowości, policjanci apelują o ostrożność na drogach.

Podczas tegorocznego długiego weekendu majowego, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek, będą czuwać policjanci z drogówki. Na trasach wylotowych z miast pojawi się więcej patroli.

Funkcjonariusze będą sprawdzać, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Będą kontrolować także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach” – mówi Renata Laszczka-Rusek, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Policjanci przypominają, że na trasach będą obecne także radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory. – „Dzięki wykorzystaniu takiego sprzętu policjantom nie umknie żaden pirat drogowy, który łamie przepisy” – wyjaśnia rzeczniczka.

Każdy kierowca powinien pamiętać, że w dłuższą podróż powinien się odpowiednio przygotować. Jego samochód powinien być w sprawny, należy zatem sprawdzić stan oświetlenia pojazdu, płynów eksploatacyjnych oraz ogumienia. Co ważne – należy się upewnić, czy mamy przy sobie komplet dokumentów. Ruszając w długą trasę kierowca powinien pamiętać o robieniu postojów. Długa jazda bywa bardzo męcząca, a zmęczenie nie działa korzystnie na koncentrację kierowców.

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę za kierownicą. Bezpieczeństwo na drogach zależy w dużej mierze od tych, którzy się po nich poruszają” – dodaje Renata Laszczka-Rusek.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.