Pół miliona wypożyczeń Lubelskiego Roweru Miejskiego w tym sezonie

Moda na rowery w Lublinie trwa. Lubelscy rowerzyści przez 104 dni wypożyczyli rowery miejskie ponad pół miliona razy. Od połowy czerwca liczba wypożyczeń była większa, niż cały ubiegłoroczny sezon.

Na przestrzeni całego ubiegłego roku w Lublinie miało miejsce 436 965 wynajmów. Tymczasem w obecnym sezonie rowerzyści skorzystali z wypożyczalni ponad 500 000 razy. A od początku istnienia roweru miejskiego w Lublinie 58 995 osób, dokonało już 1 064 684 wynajmów.

– Tegoroczna rozbudowa systemu do 90 stacji i 900 rowerów rzeczywiście pozwoliła lubelskim rowerzystom miejskim wrzucić najwyższy bieg. Więcej wypożyczeń na przestrzeni ostatnich trzech miesięcy niż przez cały ubiegły sezon pokazuje jak wielki jest potencjał rowerowy w Lublinie. Cieszy nas również, że system rozwija o nowe miasta, jak Świdnik i staje się powoli rozwiązaniem aglomeracyjnym – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora systemu.

Według danych, w tym sezonie rowery w Lublinie są wynajmowane średnio co 18 sekund. Pod względem aktywności rowerzystów nasz system należy do najlepszych w Polsce. Najaktywniejszy rowerzysta w tym sezonie od 21 marca wypożyczał rowery 519 razy (średnio: 5 razy na dzień).

Najpopularniejsze stacje wypożyczeń:

ul. Nadbystrzycka / Politechnika Lubelska – 4,06% wszystkich wynajmów
ul. Radziszewskiego / ul. Akademicka – 3,46%
ul. Zamojska / Stary most – 3,42%
ul. Krakowskie Przedmieście / ul. Krótka – 3,36%
ul. Zana / ZUS  – 3,29%

Najpopularniejsze stacje zwrotów:

ul. Nadbystrzycka / Politechnika Lubelska – 4,39%
ul. Tysiąclecia / Plac Zamkowy – 3,91%
ul. Zamojska / Stary most – 3,78%
ul. Krakowskie Przedmieście / ul. Krótka – 3,24%
ul. Radziszewskiego / ul. Akademicka – 3,18%

Najpopularniejsze trasy:

ul. Nadbystrzycka / Politechnika Lubelska – ul. Nadbystrzycka / ul. Pozytywistów
Tarasy Zamkowe – ul. Zamojska / Stary most
ul. Zana / Policja – ul. Nadbystrzycka / Politechnika Lubelska
ul. Zamojska / Stary most – Tarasy Zamkowe
Al. Tysiąclecia / Plac Zamkowy – ul. Zamojska / Stary most

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.