Pokazy multimedialne na Placu Litewskim: 21-22 lipca. Jakie pokazy w ten weekend?

Pokazy na fontannie multimedialnej na Placu Litewskim
Pokazy na fontannie multimedialnej na Placu Litewskim | fot. Miasto Lublin

Pokazy multimedialne na Placu Litewskim w Lublinie to stały punkt programu letnich weekendowych wieczorów w centrum miasta. Jakie pokazy zobaczymy w weekend 21-22 lipca? Szczegóły poniżej.

Pokazy multimedialne Lublin 21-22 lipca 2023

Pokazy multimedialne na Placu Litewskim odbywają się w każdy piątek i sobotę w lipcu o godz. 21:30. Na wodnym ekranie z mgły rozproszonej nad fontanną prezentowane są animowane opowieść nawiązujące do legend i historii Lublina, ale nie tylko. Towarzyszą im światła laserów i ruch kilkumetrowych słupów wody wznoszących się w rytm muzyki, podświetlonych kolorowymi reflektorami.

Podczas najbliższego weekendu 21-22 lipca zaprezentowane zostaną następujące pokazy:

  • piątek (21 lipca) – Lublin is YOUth (PL), Tradycje Lubelskiego Przemysłu Lotniczego, Sen o Mieście;
  • sobota (22 lipca) – Czarcia Łapa, Unia Narodów.

Ważne: pokazy dzieli 10-minutowa przerwa.

Zobacz harmonogram pokazów na cały lipiec: Pokazy multimedialne w Lublinie – LIPIEC 2023. Harmonogram pokazów na Placu Litewskim

Poniżej opisy pokazów multimedialnych:

Lublin is YOUth to pokaz w całości poświęcony jest młodości. Opowiada o poszukiwaniu przez młodych własnej drogi, tożsamości oraz o szukaniu swojego miejsca w świecie. Autorzy – Łukasz Wit-Michałowski i Piotr Bańka – pokazują, jak w świecie cyfryzacji i sztucznej inteligencji, młodym ludziom doskwiera atomizacja, samotność czy izolowanie w swoich własnych problemach.

Czarcia Łapa to pokaz nawiązujący do najsłynniejszej lubelskiej legendy o powstaniu odcisku czartowskiej dłoni na stole w Trybunale Koronnym, zadedykowany najmłodszym mieszkańcom Lublina. Autorami projektu są lubelscy twórcy: Łukasz Witt-Michałowski, odpowiedzialny za scenariusz i reżyserię oraz Piotr Bańka odpowiedzialny za muzykę i udźwiękowienie. Strona techniczna 9-minutowego pokazu została skoncentrowana na uwypukleniu możliwości efektów laserowych i właśnie w oparciu o ten aspekt powstał scenariusz.

Sen o Mieście to 20-minutowa inscenizacja nawiązująca do widowiska teatralnego w reżyserii Janusza Opryńskiego, która jest opowieścią o kluczowych epizodach z historii Lublina. Widowisko oryginalnie zrealizowane przy udziale tancerzy, sztukmistrzów, artystów nowego cyrku – w formie multimedialnej jest zaprezentowane w towarzystwie fontann i laserów.

Tradycje Lubelskiego Przemysłu Lotniczego to 7-minutowa animacja przygotowana przez Centrum Kultury w Lublinie prezentująca najciekawsze osiągnięcia lubelskich budowniczych samolotów i śmigłowców. Pierwsza w Polsce wytwórnia samolotów, przepiękne konstrukcje, niezwykłe historie i rekordy świata bite na statkach powietrznych budowanych tuż obok nas, to 100 lat niezwykłej, dla wielu wciąż nieodkrytej historii.

Unia Narodów to alegoryczna opowieść w reżyserii Łukasza Witt-Michałowskiego o kształtowaniu relacji pomiędzy Polską a Litwą, które doprowadziło do powstania jednej z najtrwalszych unii politycznych i rozkwitu tej części Europy. Narracja pokazu oparta została na historii unii polsko-litewskiej autorstwa prof. Roberta Frosta, która opowiada o kształtowaniu się państwa opartego na porozumieniu, wielonarodowego oraz pluralistycznego pod względem religijnym, zbudowanego na drodze pokojowych negocjacji, a nie wojny i podboju. Pokaz trwa 12 minut. Scenariusz – Łukasz Witt-Michałowski / Norbert Rudaś, muzyka – Piotr Bańka, wykonanie – Akademicki Chór Politechniki Lubelskiej oraz Odpust Zupełny.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.