Pokaz wiosennych prac polowych w Muzeum Wsi Lubelskiej

Pokaz wiosennych prac polowych PLAKAT1 page 0001
fot. Materiał organizatora

Wiosna już coraz śmielej do nas zagląda. Zatem czas najwyższy na wszelkie prace polowe. Jak wyglądały one dawnej na wsi lubelskiej? To będzie można zobaczyć i o tym posłuchać już w najbliższą niedzielę w lubelskim skansenie.

Pokaz orki i wiosennych prac polowych

W niedzielę, 14 kwietnia 2024 r. w godz. 12:00-15:00, w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się wydarzenie związane z rokiem gospodarczym na wsi, podczas którego będą wykonywane tradycyjne prace na polu przy użyciu dawnych sprzętów i narzędzi dostępnych niegdyś w wiejskich gospodarstwach. Pokaz odbędzie się na polu za Olejarnią z Bogucina, nieopodal Studni z Błażka.

pokaz orki
fot. Muzeum Wsi Lubelskiej

Przy Chałupie z Tarnogóry zostaną wyeksponowane używane niegdyś maszyny rolnicze takie jak radło, różne rodzaje pługów, wał czy siewnik. Wykonywanym pracom będzie towarzyszył komentarz gościa specjalnego – pana Wojciecha Kniaziuka (Dyrektora Biura Lubelskiej Izby Rolniczej). Szczegółowy harmonogram wydarzenia dostępny jest na stronie internetowej Muzeum Wsi Lubelskiej.

Pokaz orki konnej i wiosennych prac polowych
fot. Muzeum Wsi Lubelskiej

Bilety: 30 zł/normalny, 20 zł/ulgowy

koń
fot. Muzeum Wsi Lubelskiej

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.