Pojawią się wyświetlacze prędkości i wysepki. Na wybranych przejściach dla pieszych ma być bezpieczniej

Podświetlone przejście dla pieszych
Podświetlone przejście dla pieszych | fot. Miasto Lublin

Szykują się duże zmiany na kilku ulicach w Lublinie. Jeszcze w tym roku na wybranych przejściach dla pieszych powstaną wysepki, wyświetlacze prędkości oraz dodatkowe elementy uspokojenia ruchu. Wszystko dla poprawy bezpieczeństwa pieszych.

Więcej bezpiecznych przejść dla pieszych

Miasto ogłosiło postępowanie przetargowe na realizację działań w zakresie poprawy bezpieczeństwa na wybranych przejściach dla pieszych na terenie Lublina. Ogłoszone zamówienie obejmuje działania w sześciu lokalizacjach.

Dwa azyle powstaną na przejściach na ul. Zemborzyckiej przy Zespole Szkół Transportowo-Komunikacyjnych. Dodatkowo zlikwidowany zostanie lewoskręt prowadzący na szkolny teren, a przed wysepką wyznaczona zostanie także dodatkowa powierzchnia wyłączona z ruchu.

Podobne działania planowane są na ul. Wileńskiej, między ulicami Wajdeloty i Głęboką. W ramach zadania przewidziano również korektę istniejącego przejścia dla pieszych przy zatoce autobusowej w zakresie jego przesunięcia.

Zmiany pojawią się również na ul. Zana, na odcinku między al. Kraśnicką i rondem Nauczycieli Tajnego Nauczania przy Leclercu. Tu powstanie wysepka na zebrze przy skrzyżowaniu z ul. Krasińskiego. Na tym odcinku nastąpi również inny podział szerokości jezdni.

Kierowcy jadący od Leclerca będą mieli do dyspozycji dwa pasy. Prawy będzie służył do jazdy na wprost i do skrętu w prawo na teren targu przy ul. Wileńskiej. Lewy posłuży do skrętu w ul. Krasińskiego. Kolejna zmiana dotyczy skrzyżowania z ul. Skierki. Prawy pas posłuży do jazdy prosto lub w prawo, a lewy do lewoskrętu.

Natomiast wyświetlacze prędkości zostaną zamontowane na al. Witosa (na wysokości ul. Rolna Osada), ul. Krańcowej (w pobliżu ul. Kossaka) oraz ul. Nałęczowskiej (przy ul. Gnieźnieńskiej).

„Wyświetlacze mają pokazywać ikony – czerwoną smutną w sytuacji przekraczania dozwolonej na danym odcinku prędkości i zieloną uśmiechniętą, kiedy pojazd porusza się z prędkością dozwoloną lub niższą” – wyjaśnia Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Dodatkowo w ramach projektu na wybranych przejściach przewiduje się m.in.: wykonanie płytek z wypustkami dla osób z dysfunkcją wzroku, oznakowanie poziome/pionowe, montaż punktowych elementów odblaskowych, zastosowanie pasów wibracyjnych – akustycznych oraz umieszczenie słupków przeszkodowych – zabezpieczenie powierzchni przeznaczonej dla pieszych.

Wyłoniony wykonawca będzie miał 4 miesiące na realizację prac.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Dziury niech polepią,te ulice Lublina to wstyd i żenada .Żuk prokuratura się kłania co zrobiłeś z ulicami tego miasta !!!! Wstyd i kompromitacja!!!!