Pogoda w Lublinie. W najbliższych godzinach burze i intensywne opady deszczu. Ostrzeżenie IMGW

Burzowe chmury nad Lublinem
Burzowe chmury nad Lublinem | fot. Dominik Wąsik

W ciągu najbliższych godzin meteorolodzy prognozują w Lublinie wystąpienie burz z intensywnymi opadami deszczu. Na metr kwadratowy spadnie nawet 30 mm deszczu, co może doprowadzić do lokalnych podtopień.

Po południu i wieczorem w województwie lubelskim zachmurzenie małe i umiarkowane, na zachodzie i w centrum, okresami wzrastające do dużego, tam miejscami przelotne opady deszczu i lokalne burze. Suma opadów, zwłaszcza w czasie burz do około 30 mm. Temperatura maksymalna od 24°C do 26°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni skręcający na zachodni. Podczas burz porywy wiatru do 70 km/h.

Pogoda w Lublinie szybko się zmieni

Jak informuje w najnowszym komentarzu pogodowym Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej miejscami występują burze, którym towarzyszą opady o natężeniu do 5 litrów na metr kwadratowy w 10 minut, lokalnie istnieje prawdopodobieństwo opadów małego gradu oraz silniejszych porywów wiatru.

W najbliższym czasie prognozuje się dalszy rozwój burz, którym miejscami towarzyszyć będą silne opady deszczu, co będzie głównym zagrożeniem z nimi związanym. Możliwe są opady do 10-20 litrów na metr kwadratowy, a w wyniku wolnego przemieszczania się oraz kumulacji opadów z kilku komórek, możliwe są łączne sumy do 30 l/m kw. Punktowo może wystąpić mały grad oraz silniejszy wiatr w porywach do 70 km/h.

W związku z tym IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia przed burzami dla Lublina i regionu. Miejscami prognozowane są burze, którym będą towarzyszyć silne opady deszczu od 15 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do około 70 km/h. Lokalnie mały grad. Ostrzeżenie obowiązuje w niedzielę 16 czerwca w godz. 13-21.

Sprawdź, gdzie już jest burza: Kłębią się ciemne chmury i grzmi. Gdzie jest burza nad Lublinem? Radar burz NA ŻYWO

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.