Pogoda na wtorek 2 maja. Po południu i wieczorem możliwe burze. Miejscami może spaść do 15 litrów deszczu

Chmury deszczowe nad Lublinem
Chmury deszczowe nad Lublinem | fot. Dominik Wąsik

We wtorkowe popołudnie i wieczorem we wschodniej części kraju spodziewane są burze i intensywny deszcz. W ciągu dnia na termometrach zobaczymy nawet 20 kresek powyżej zera.

We wtorek popada deszcz, może nawet pogrzmieć

Dziś rozwój burz możliwy jest w południowo-wschodniej połowie Polski, w drugiej połowie dnia. Związany będzie z obecnością strefy frontowej oraz strefy zbieżności. Największa szansa na rozwój burz będzie nad południowo-wschodnią częścią kraju, gdzie dość dobre warunki termiczne i wilgotnościowe stanowić będą dogodne środowisko do rozwoju głębokiej konwekcji. Burzom na tym obszarze towarzyszyć będą opady deszczu do około 15 mm oraz porywy wiatru do 65 km/h, lokalnie również drobny grad.

Druga strefa, gdzie mogą tworzyć się burze, rozciągać się będzie od Warmii i Mazur przez zachodnie Mazowsze po Śląsk. Tutaj prawdopodobieństwo rozwoju burz jest nieco niższe, a zjawiska im towarzyszące powinny być nieco mniej gwałtowne, opady deszczu do około 10-15 mm oraz porywy wiatru do około 55-60 km/h.

Prognoza burz na wtorek 2 maja 2023 r. z ważnością od 8:00 do 20:00
Prognoza burz na wtorek 2 maja 2023 r. z ważnością od 8:00 do 20:00 | fot. IMGW

Pogoda burz na wtorek 2 maja 2023, województwo lubelskie

We wtorek (2.05) w województwie lubelskim zachmurzenie początkowo małe i umiarkowane, później duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, lokalnie burze, możliwy grad. Wysokość opadu w czasie burzy około 15 litrów na metr kwadratowy.

Temperatura maksymalna od 19°C do 21°C, na krańcach południowo-wschodnich do 23°C. Wiatr słaby, chwilami umiarkowany i porywisty, w czasie burz w porywach do 65 km/h, z kierunków południowych, po południu skręcający na zachodni.

W nocy z wtorku na środę (2/3.05) zachmurzenie duże, nad ranem na północnym zachodzie większe przejaśnienia lub rozpogodzenia. Miejscami opady deszczu, początkowo możliwe także burze. Prognozowana suma opadów miejscami od 10 do 15 litrów na metr kwadratowy.

Temperatura minimalna od 8°C do 11°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą zachodniego, w drugiej połowie nocy północno-zachodni i północny. W czasie burzy możliwe porywy wiatru do 60 km/h.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.