Pogoda na weekend dla Lublina: prognozy na 28.05 – 30.05 (piątek – niedziela)

parasol deszcz pogoda
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Prognozy pogody dla Lublina na weekend – wiemy, jak wyglądać będzie pogoda w weekend 28.05 – 30.05. Prezentujemy synoptyczną prognozę pogody dla Lublina na najbliższy weekend.

Przed nami dość chłodny, jak na końcówkę maja, i miejscami deszczowy weekend. Najwięcej przelotnych opadów deszczu spodziewamy się na wschodzie kraju. Temperatura będzie bardzo podobna do tej, którą notowaliśmy w ostatnich dniach. Nie zabraknie również burz, choć nie powinny być gwałtowne.

Pogoda na weekend w Lublinie: piątek, 28.05.2021

Wschodnia Polska pozostanie na skraju niżu znad Litwy, natomiast pozostały obszar kraju będzie na skraju wyżu znad Morza Północnego. W nocy z piątku na sobotę, na wschodzie oraz na północnym zachodzie, zaznaczy się wpływ frontów atmosferycznych. Pozostaniemy w dość chłodnym powietrzu polarnym morskim. Nastąpi niewielki wzrost ciśnienia.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu. Spodziewana temperatura w piątek w Lublinie to 17°C. W nocy temperatura może spaść do 10°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni.

Pogoda na weekend w Lublinie: sobota, 29.05.2021

Polska będzie w zasięgu wyżu z centrami nad Morzem Północnym i Skandynawią. Nadal będzie napływać chłodne powietrze polarne morskie. Nastąpi spadek, a potem wzrost ciśnienia.

Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. W ciągu dnia temperatura w Lublinie może wynieść 15°C. W nocy temperatura może spaść do 10°C. Wiatr słaby, północno-zachodni i północny.

Pogoda na weekend w Lublinie: niedziela, 30.05.2021

Przeważający obszar kraju będzie na skraju wyżu znad Morza Północnego, jednak na wschodzie zaznaczy się obszar zatoki niskiego ciśnienia, związany z niżem nad Ukrainą. Będzie napływać chłodne powietrze polarne morskie. Ciśnienie będzie spadać.

Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. W niedzielę termometry w Lublinie pokażą 16°C w ciągu dnia. W nocy temperatura może spaść do 9°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

Źródło: IMGW

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.