Pogoda na weekend 18-20 listopada. Noce i dnie na minusie, w piątek może prószyć śnieg

Zmarznięte liście na trawie
Zmarznięte liście na trawie | fot. Adobe Stock

Pierwsze opady śniegu w Lublinie możliwe są już w piątek 18 listopada. Sobota i niedziela bez opadów. Będzie jednak chłodno, temperatura w dzień i w nocy będzie na minusie. Sprawdźcie prognozę pogody w Lublinie na trzeci weekend listopada.

Pogodę w weekend kształtować będą na zmianę układy wyżowe i niżowe. Będzie niewiele słońca, zrobi się chłodno; temperatura spadnie poniżej zera. Na wschodzie wystąpią opady deszczu ze śniegiem i śniegu.

Pogoda w Lublinie – piątek 18 listopada 2022

Sytuacja baryczna dla Polski: Polska znajdować się będzie pod wpływem klina wyżu znad Rosji i Skandynawii, jedynie południowo-zachodnia i południowa część kraju pozostanie pod wpływem zatoki niżowej, związanej z niżem znad Wysp Brytyjskich. Z północnego wschodu i wschodu napływać będzie chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.

Pogoda dla Lublina: W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Tego dnia mogą pojawić się pierwsze, słabe opady śniegu. Temperatura w ciągu dnia nie przekroczy -1 st. Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i wschodni. Ciśnienie 1005 hPa.

Pogoda w Lublinie – sobota 19 listopada 2022

Sytuacja baryczna dla Polski: Klin wyżowy nad północną Polską i Bałtykiem zacznie słabnąć i tam stopniowo utworzy się ośrodek niskiego ciśnienia; południowa Polska, początkowo pozostając pod wpływem niżu znad Rumunii, dostanie się pod wpływ klina wyżu znad Rosji. Nadal na przeważający obszar kraju napływać będzie powietrze pochodzenia arktycznego.

Pogoda dla Lublina: Zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami na wschodzie regionu przejściowo duże i możliwe słabe opady śniegu. Temperatura w ciągu dnia będzie oscylować wokół -2 st. Celsjusza. Wiatr słaby, zmienny przechodzący w kierunki południowe. Ciśnienie 1015 hPa.

Pogoda w Lublinie – niedziela 20 listopada 2022

Sytuacja baryczna dla Polski: Polska wschodnia pozostanie na skraju wyżu znad Litwy, zaś zachodnia na skraju niżu znad Danii. Nad zachodnimi rejonami zaznaczy się wpływ frontu okluzji. Z zachodu zacznie napływać nieco cieplejsze powietrze polarne morskie.

Pogoda dla Lublina: W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura w ciągu dnia będzie oscylować wokół zera. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni. Ciśnienie 1014 hPa.

Źródło: IMGW

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.