Pogoda na środę. Do popołudnia słońce, wieczorem możliwe silne burze. IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia

Ciemne chmury burzowe nad Lublinem
Ciemne chmury burzowe nad Lublinem | fot. Dominik Wąsik

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia o burzy, która zbliża się do Lublina oraz regionu. Dodatkowo może wiać silny wiatr, spaść deszcz, a lokalnie nawet grad. Ostrzeżenie obowiązuje dzisiaj (29 maja) od godz. 12:00 do 22:00.

Dzisiaj burze będą dominowały we wschodniej połowie kraju. Głównym zagrożeniem będą opady deszczu. Miejscami burzom mogą towarzyszyć porywy wiatru do 80 km/h, a lokalnie do 90 km/h, możliwe także opady gradu. Największe natężenie zjawisk związanych z burzami prognozowane jest na godziny popołudniowe i wieczorne w pasie od Małopolski i Podkarpacia przez Mazowsze po Warmię i Mazury oraz zachodnią część Podlasia.

Ostrzeżenie IMGW dla Lublina i Lubelszczyzny – 29 maja

  • Ostrzeżenia meteorologiczne: burze,
  • Stopień: 2,
  • Prawdopodobieństwo: 80%,
  • Przebieg: prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 30 mm do 40 mm, oraz porywy wiatru lokalnie do 90 km/h. Lokalnie grad.

Komunikat obowiązuje od godz. 12:00 do 22:00 (29 maja).

Zobacz: Kłębią się ciemne chmury i grzmi. Gdzie jest burza nad Lublinem? Radar burz NA ŻYWO

Mapa ostrzeżeń IMGW na środę, 29 maja 2024
Mapa ostrzeżeń IMGW na środę, 29 maja 2024 | fot. IMGW

Prognoza pogody dla woj. lubelskiego – 29 maja

W dzień zachmurzenie umiarkowane, po południu duże. Miejscami burze z przelotnymi opadami deszczu, lokalnie grad. Prognozowana suma opadów podczas burz do 40 mm. Temperatura maksymalna od 24°C na zachodzie do 28°C na wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się. Podczas burz porywy wiatru do 75 km/h.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu oraz zanikające burze. Prognozowana suma opadów do 10 mm. Temperatura minimalna od 12°C do 15°C. Wiatr słaby, początkowo także umiarkowany, z kierunków zmiennych. Podczas burz porywy wiatru do 70 km/h.

Zobacz także: Prognoza pogody na 3 dni: 28-30 maja. Opady jedynie punktowe. Będzie gorąco oraz burzowo

Prognoza burzowa IMGW na środę, 29 maja 2024
Prognoza burzowa IMGW na środę, 29 maja 2024 | fot. IMGW

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.