Pogoda na dziś – sobota 25.06. IMGW ostrzega przed upałami. Nawet 30 stopni Celsjusza

upał słońce termometr
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Pogoda na dziś, 25 czerwca 2022 r. W sobotę termometry w wielu miejscach pokażą 30 stopni Celsjusza. IMGW wydało ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami.

Pogoda na dziś 25 czerwca

W sobotę 25.06 w województwie lubelskim zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 27°C do 30°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni.

W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 13°C do 15°C. Wiatr słaby, wschodni.

Prognoza burzowa na sobotę 25.06 22

Dziś burze występować będą na krańcach zachodnich i południowo-zachodnich Polski. Związane będą z obecnością linii zbieżności, która uaktywni się zwłaszcza w drugiej połowie dnia. Najsilniejsze burze spodziewane są właśnie po południu, choć pierwsze komórki burzowe mogą tworzyć się na krańcach południowych Śląska, Opolszczyzny i Dolnego Śląska już w godzinach przedpołudniowych. Burze będą rozproszone, a ze względu na słaby przepływ, wolno przemieszczające się.

Głównym zagrożeniem w czasie burz będą więc intensywne opady deszczu, sięgające na krańcach południowo-zachodnich Polski nawet do około 30-35 mm. Porywy wiatru nie powinny przekraczać 65 km/h. Lokalnie możliwy jest również opad gradu.

Prognoza burzowa IMGW w sobotę 25 czerwca [25.06 22]
Prognoza burzowa IMGW w sobotę 25 czerwca [25.06 22]

Ostrzeżenie IMGW przed upałem 25.06

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pogodowe przed upałami, które wystąpią od soboty do wtorku (25-28.06) na terenie województwa lubelskiego.

Prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień od 29°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy 25/26.06 od 13°C do 17°C, a w kolejne od 16°C do 19°C.

Źródło: IMGW

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.