Pogoda na dziś – sobota 2.07. Temperatura spadnie poniżej 30°C, pojawi się deszcz i burze

104830240 895729414239772 8617797687376076591 o
Burza nad Lublinem | fot. czytelniczka Patrycja

Pogoda na dziś, 2 lipca 2022 r. W sobotę zmęczeni falą upałów mieszkańcy będą mogli chwilowo odetchnąć z ulgą. Temperatura w regionie wyniesie od 24°C do 27°C, na niebie więcej chmur, z których może spaść deszcz.

Pogoda na dziś 2 lipca

W sobotę 2.07 zachmurzenie duże, po południu z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu i burze, możliwy grad. Prognozowana  wysokość opadów w trakcie burz do 25 mm. Temperatura maksymalna od 24°C do 27°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni i zachodni. W trakcie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe przelotne opady deszczu. Nad ranem lokalnie silne zamglenia. Temperatura minimalna od 15°C do 17°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych.

Prognoza burzowa na sobotę 2.07 22

Dziś większość Polski odpocznie od burz i upału, jednak na wschodzie i w Karpatach ryzyko burzowe nadal będzie dość wysokie. Podstawowym ryzykiem dla Polski północno-wschodniej i krańców wschodnich będą ulewne lub nawalne opady z wolno przemieszczających się burz o sumie sięgającej około 40 mm. Nie można wykluczyć uformowania się superkomórki burzowej, która w tych warunkach mogłaby przyczynić się do utworzenia trąby powietrznej. Dodatkowym zagrożeniem będą grad do 4 cm średnicy i porywy wiatru o prędkości do około 90 km/h. Pewnym ograniczeniem dla powyższej prognozy będzie zachmurzenie wytworzone przez poranną konwekcję, które może ograniczyć potencjał popołudniowych burz.

Szerszy obszar Polski wschodniej (obszar niebieski) wyznacza strefę „z tyłu” zatoki niżowej, gdzie może dochodzić do powstawania burz zarówno rano jak i w okolicach południa. Wczesne burze będą miały ograniczone natężenie (opady do 20 mm, porywy wiatru do 65 km/h, grad do 2 cm), ale w miarę dnia i dalszego postępu na wschód siła ich może być większa.

Prognoza burzowa IMGW w sobotę 2 lipca [2.07 22]
Prognoza burzowa IMGW w sobotę 2 lipca [2.07 22]

Ostrzeżenia IMGW dla województwa lubelskiego 2.07

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej planuje wydać na sobotę 2.07 dla całego województwa lubelskiego ostrzeżenie pierwszego przed burzami z gradem. Szczegóły wkrótce.

Gdzie jest burza 2 lipca? Radar burz na żywo

Gdzie pada 2 lipca? Radar deszczu na żywo

Źródło: IMGW

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.