Pogoda na dziś – poniedziałek 27 lipca. Po południu może zagrzmieć w regionie

burza lublin wyładowanie
Burze nad Lublinem | fot. czytelniczka Dominika

Pogoda na dziś – poniedziałek 27 lipca. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami dla woj. lubelskiego.

W poniedziałek burze prognozowane są na wschodzie i południowym wschodzie, mniejsze prawdopodobieństwo wystąpi także na krańcach południowych i w centrum.

Będą to niewielkie i rozproszone komórki, ale lokalnie wystąpi zagrożenie ulewnym deszczem, nawet od 30 mm do 40 mm. Punktowo możliwy będzie także wiatr do 75 km/h oraz grad do 2 cm.

Miejscami, zwłaszcza na południowym wschodzie, burze możliwe będą od około południa, najliczniej występować będą w godzinach popołudniowych.

Burze w woj. lubelskim

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem w województwie lubelskim. Żółte ostrzeżenie meteorologiczne obowiązuje w poniedziałek od godz. 13:00 do 19:30.

„Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 35 mm oraz porywami wiatru do 75 km/h. Miejscami grad” – prognozuje Ilona Bazyluk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.