Pogoda na dziś – poniedziałek 27.06. Słonecznie i ciepło. Na termometrach do 31 stopni Celsjusza

Zachód słońca
Zachód słońca | fot. Adobe Stock

Pogoda na dziś, 27 czerwca 2022 r. Poniedziałek na terenie województwa lubelskiego upłynie pod znakiem słonecznej aury. Będzie ciepło, temperatura w najcieplejszym momencie dnia sięgnie od 29 do 31 stopni Celsjusza.

Pogoda na dziś 27 czerwca

W poniedziałek 27.06 bezchmurnie lub zachmurzenie małe, lokalnie na południu regionu możliwy wzrost zachmurzenia do dużego i słaby, przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 29°C do 31°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe, jedynie początkowo na krańcach południowych duże i wtedy możliwe słabe, zanikające przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 15°C do 17°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni i wschodni.

Prognoza burzowa na poniedziałek 27.06 22

Na zachodzie nadal prognozowana jest umiarkowana i silna niestabilność oraz duże zasoby wilgoci. Dlatego burze, które ewentualnie się rozwiną w godzinach popołudniowych, będą mogły generować intensywne opady deszczu, nawet o chwilowym natężeniu około 10 mm/10 minut. Burze będą miały tendencję do przemieszczania się na północ, więc sumy opadów nie powinny przekraczać 25 mm.

Ograniczone prawdopodobieństwo rozwoju burz będzie także w Karpatach. Tam jednak, ze względu na mniejsze zasoby wilgoci, opady związane z burzami będą słabsze — punktowo około 10-15 mm. Nie ma zagrożenia silnymi porywami wiatru, możliwy jest jednak grad.

Prognoza burzowa IMGW w poniedziałek 27 czerwca [27.06 22]
Prognoza burzowa IMGW w poniedziałek 27 czerwca [27.06 22]

Ostrzeżenie IMGW przed upałem 27.06

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pogodowe przed upałami, które wystąpią od poniedziałku do wtorku (27-28.06) na terenie województwa lubelskiego. Prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień od 29°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy 25/26.06 od 13°C do 17°C, a w kolejne od 16°C do 19°C.

Źródło: IMGW

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.