Pogoda na dziś – poniedziałek 15.05. Sporo chmur, przelotne opady deszczu

opady deszczu parasol
Opady deszczu | fot. Dominik Wąsik

Pogoda na dziś – 15.05. Poniedziałek upłynie pod znakiem dużego zachmurzenia z rozpogodzeniami. Wystąpią przelotne opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 15 stopni Celsjusza.

Lublin pogoda na dziś – poniedziałek 15.05

W poniedziałek zachmurzenie duże, po południu na południu większe przejaśnienia. Opady deszczu, na północy województwa miejscami suma opadów do 12 litrów na metr kwadratowy. Temperatura maksymalna od 14°C na zachodzie do 19°C na krańcach północno-wschodnich Lubelszczyzny. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, południowo-wschodni.

Pogoda na noc – Lublin

W nocy z poniedziałku na wtorek (15/16.05) zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie początkowo duże. Miejscami na wschodzie opady deszczu, stopniowo zanikające. Temperatura minimalna od 8°C do 10°C. Wiatr słaby i umiarkowany, początkowo porywisty, południowo-wschodni skręcający na południowy i południowo-zachodni.

Warunki biometeorologiczne – poniedziałek 15.05

Wilgotność powietrza w ciągu dnia wyniesie 60-90 procent. Na południu kraju pogoda przez cały dzień będzie niekorzystnie wpływać na organizm człowieka. Na pozostałym obszarze Polski początkowo obojętna biotropia pogody, wraz z nasuwaniem się od południa strefy zachmurzenia i opadów atmosferycznych, będzie stopniowo pogarszać się do niekorzystnej.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.