Pogoda na dziś – piątek 16.06. Synoptycy IMGW ostrzegają przed ulewnymi deszczami. Miejscami może zagrzmieć

Opady intensywnego deszczu w Lublinie
Opady intensywnego deszczu w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Intensywne opady deszczu prognozują w piątek 16 czerwca dla całego województwa lubelskiego synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Miejscami może spaść nawet do 45 litrów wody na metr kwadratowy.

Lublin pogoda na dziś – piątek 16.06

W piątek (16.06) zachmurzenie umiarkowane, stopniowo od południowego wschodu wzrastające do całkowitego aż do wystąpienia opadów deszczu. W zachodniej połowie województwa lubelskiego możliwe słabe burze. Prognozowana suma opadów do około 20 mm. Temperatura maksymalna od 17°C na południowym wschodzie do 22°C na północy. Wiatr słaby, zmienny. W trakcie ewentualnych burz wiatr porywisty.

W nocy z piątku na sobotę (16/17.06) zachmurzenie duże i całkowite. Opady deszczu, zwłaszcza we wschodniej połowie województwa. Miejscami opady o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana suma opadów do około 25 mm. Temperatura minimalna od 12°C do 15°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się, z przewagą północno-zachodniego.

Intensywne opady deszczu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia o intensywnych opadach deszczu dla Lublina i całego województwa lubelskiego. Ważność ostrzeżeń od piątku od godz. 10 do soboty do godz. 10.

„Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Prognozowana wysokość opadów od 30 mm do 45 mm” – ostrzega IMGW.

Gdzie burza i deszcz? Radar burz i opadów na żywo

Gdzie jest burza dziś, 16 czerwca? Sprawdź interaktywny radar burzowy online.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.