Pogoda na 7 dni dla województwa lubelskiego. Więcej chmur i znaczące opady deszczu dopiero pod koniec tygodnia

słońce ciepło pogoda
Słońce | fot. Dominik Wąsik

W najbliższych dniach pogodę w Polsce kształtować będzie pogodny wyż Uwe. Więcej chmur i znaczące opady deszczu pojawią się dopiero pod koniec tego tygodnia.

Jaka będzie pogoda od poniedziałku 13 maja do niedzieli 19 maja?

W poniedziałek (13 maja) w całym regionie słonecznie. Temperatura maksymalna do 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich.

We wtorek (14 maja) będzie pogodnie i bez opadów. Temperatury na termometrach będą oscylować w okolicy 16°C. Wiatr będzie wschodni, w porywach do 30 km/h.

Noc z wtorku na środę (14/15 maja) będzie bezchmurna, z temperaturą na poziomie 5°C. Ponieważ niebo będzie bezchmurne, spodziewamy się, że temperatura będzie nieco niższa, co może skutkować wystąpieniem przymrozków na obszarze całego powiatu.

Środa (15 maja) będzie bez zmian. W najcieplejszym momencie dnia na termometrach zobaczymy od 16°C. Na niebie pojawią się niegroźne chmury, z których niestety nadal nie spadnie deszcz. Wiatr wiejący z kierunków wschodnich, w porywach do 45 km/h, mogący potęgować odczucie chłodu.

Kolejne dni to kontynuacja chłodniejszej aury z ryzykiem delikatnych przygruntowych przymrozków. Zmiany mogą nadejść dopiero w weekend (18-19 maja). Na termometrach zobaczymy wartości przekraczające 20°C oraz istnieje szansa na opady deszczu i lokalne burze.

Źródło: Paweł Reducha, meteolu.pl

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.