Pogoda. Kiedy spadnie śnieg? W weekend pierwsze w tym sezonie intensywne opady śniegu

deszcz śnieg pogoda
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że w najbliższy weekend spodziewa się pierwszych w tym sezonie intensywnych opadów śniegu oraz deszczu ze śniegiem, zrobi się też chłodniej.

Kiedy spadnie śnieg? LISTOPAD

Z prognoz IMGW wynika, że już w piątek (26 listopada) około południa strefa opadów śniegu i deszczu ze śniegiem nasunie się od południa nad obszar województw opolskiego, śląskiego oraz małopolskiego. Do piątkowego wieczoru miejscami spaść może do 10 cm śniegu.

Opady te w nocy (26/27.11) będą przemieszczać się w kierunku północno-wschodnim, nad Ziemię Świętokrzyską, częściowo Lubelszczyznę, Mazowsze oraz woj. łódzkie po Podlasie. Miejscami będą one intensywne, lokalnie spadnie do 10 cm śniegu.

W sobotę (27 listopada) opady odsuną się nad północny wschód kraju, miejscami spaść może tam do 8 cm śniegu. Zrobi się też chłodniej, temperatura minimalna od -2°C do 2°C, natomiast temperatura maksymalna od 0°C do 2°C, jedynie w niedzielę na wschodzie kraju do 6°C.

„Opady śniegu i deszczu ze śniegiem znacząco utrudniać będą warunki na drogach i chodnikach. Od piątkowego popołudnia zalegać może pokrywa śnieżna lub błoto pośniegowe, a w sobotni poranek miejscami topniejący śnieg może zamarzać, i nawierzchnie dróg i chodników będą śliskie” – ostrzega IMGW.

Intensywne opady deszczu ze śniegiem oraz śniegu możliwe są również w niedzielę (28 listopada) oraz w nocy z niedzieli na poniedziałek (28/29.11), tym razem w zachodniej połowie kraju. Miejscami spaść może do 10-15 cm śniegu.

Wymiana opon w Lublinie. Na zmianę opon trzeba czekać nawet kilka dni

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.