Wymiana opon w Lublinie. Na zmianę opon trzeba czekać nawet kilka dni

wymiana opon wulkanizacja
Zakład wulkanizacyjny | fot. shutterstock

Pierwsze przymrozki to sygnał dla wielu kierowców, żeby zmienić opony na zimowe i przygotować auto do zimy. Nie warto czekać z wymianą opon na pierwszy śnieg, ponieważ kolejki do zakładów wulkanizacyjnych wydłużają się z każdym dniem.

Wymiana opon w samochodzie powinna odbywać się dwa razy w roku – jesienią i wiosną. Sezonowa wymiana opon to przede wszystkim większe bezpieczeństwo w trakcie jazdy, lepsza przyczepność do podłoża, ale również zwiększony komfort użytkowania auta. Kiedy jest najlepszy czas na zmianę opon, gdzie można je wymienić i ile to wszystko kosztuje?

Kiedy zmienić opony na zimowe?

Niestety nie ma książkowej, zawsze dobrej odpowiedzi na pytanie, kiedy zmienić opony na zimowe. To zależy od wielu czynników, a kierowca musi zachować zdrowy rozsądek. Przede wszystkim powinniśmy zwracać uwagę na komunikaty pogodowe na najbliższe dni.

Pierwsze przymrozki już za nami, w związku z czym telefony w zakładach wulkanizacyjnych się rozdzwoniły. Nie warto więc czekać do ostatniej chwili, ponieważ im bliżej zimy tym kolejki do wulkanizacji będą dłuższe. Jeśli pokonujecie codziennie długie dystanse, to radzimy umówić się na wymianę opon, by pogoda was nie zaskoczyła.

Ogólnie przyjęte zasady mówią, że opony letnie na zimowe powinno się wymieniać, gdy średnia temperatura w ciągu dnia spada poniżej 7 st. Celsjusza. Wymianę opon na zimowe warto zaplanować stosunkowo wcześniej, aby przymrozki czy śnieg nas nie zaskoczyły. Zwykle kierowcy wymieniają opony na zimowe w listopadzie i na początku grudnia.

Wymiana opon. Gdzie w Lublinie wymienić opony?

Skontaktowaliśmy się z kilkoma punktami wymiany opon i okazało się, że kolejki sięgają już kilku dni. Sama zmiana opon nie jest skomplikowana, ale za to czasochłonna. Ile trzeba czekać na wymianę opon? Wszystko zależy od lokalizacji zakładu wulkanizacyjnego, ilości stanowisk i renomy firmy. Średni czas oczekiwania to od 1 dnia to nawet 7 dni!

Ile kosztuje wymiana opon w Lublinie?

Cena wymiany opon zależy od rodzaju opon oraz ich rozmiaru, lokalizacji warsztatu samochodowego lub zakładu wulkanizacyjnego, typu pojazdu i rodzaju felgi. Koszt wymiany kompletu opon wraz z wyważeniem zaczyn się od 100 złotych.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.