Pogoda długoterminowa na najbliższy tydzień. Jaka będzie pogoda? [20.01-26.01]

deszcz śnieg pogoda
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Najbliższy tydzień zapowiada się jako ciepły, a po ustąpieniu nocnych oraz porannych mgieł jako dość słoneczny na przeważającym obszarze kraju. Pod koniec tygodnia opady deszczu ze śniegiem i deszczu są spodziewane na obszarze całego kraju.

Prognoza pogody na 20 stycznia

W poniedziałek Polska znajdzie się w zasięgu słabnącego wyżu znad Wysp Brytyjskich i Europy Centralnej. Ciśnienie atmosferyczne jeszcze bardzo wysokie, około 1045 hPa, ale zacznie już powoli spadać. Po ustąpieniu porannych mgieł słonecznie na północy i w centrum kraju, na południu jeszcze sporo chmur i tam słabe opady deszczu ze śniegiem i śniegu.

Prognoza pogody na 21 i 22 stycznia

We wtorek i środę na północnym-wschodzie i wschodzie zaznaczy się przejściowo zatoka z chłodnym frontem atmosferycznym, co w pogodzie przejawi się większym zachmurzeniem i gdzieniegdzie słabymi opadami deszczu i deszczu ze śniegiem. Wzrośnie również prędkość wiatru i będzie on porywisty.

Prognoza pogody 23, 24, 25 stycznia

Od czwartku do soboty ponownie znajdziemy się w zasięgu wyżu z centrami przemieszczającymi się z zachodu Europy w kierunku Morza Czarnego. Ciśnienie atmosferyczne w centrum wyżu wyniesie około 1030 hPa. Wyż ten przyniesie nam miejscami gęste mgły, również mgły osadzające szadź oraz w nocnych rozpogodzeniach spadki temperatury powietrza poniżej 0°C, ale jednocześnie sporo słońca w ciągu dnia. Uciszy się także wiatr.

Prognoza pogody na 26 stycznia

W niedzielę spodziewana jest zmiana pogody; w całym kraju dużo chmur, z których padać będzie deszcz, deszcz ze śniegiem oraz w górach śnieg.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.