Pogarszają się warunki drogowe w regionie. Pada śnieg, a na trasach jest ślisko

Trudne warunki na drogach regionu | fot. GDDKiA
Trudne warunki na drogach regionu | fot. GDDKiA

Intensywne opady śniegu pogarszają w woj. lubelskim warunki drogowe. Na trasach krajowych zalega śnieg i błoto pośniegowe. W takich warunkach łatwo o wypadek. Pamiętajmy o zachowaniu szczególnej ostrożności.

Pogarszają się warunki drogowe w regionie

Opady śniegu dają się we znaki kierowcom. Na drogach w województwie lubelskim panują trudne warunki. Sytuację pogarsza wiatr. Jest ślisko i niebezpiecznie. Wszystkie drogi krajowe w województwie lubelskim są przejezdne. Na większości tras leży śnieg i błoto pośniegowe.

Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność. Padający śnieg i śliska nawierzchnia jezdni powodują, że kierowcy powinni zdjąć nogę z gazu. W takich warunkach widoczność jest ograniczona, a droga hamowania znacznie się wydłuża.

Dlatego tak ważne jest, aby dostosować prędkość do panujących warunków. Bardzo ważne jest, aby zadbać o odpowiednie pole widzenia. Należy pamiętać o oczyszczeniu szyb i lusterek naszego samochodu ze śniegu, lodu i innych zabrudzeń.

Niedrzwica Duża, droga krajowa nr 19 kierunek Lublin
Niedrzwica Duża, droga krajowa nr 19, kierunek Lublin
miedzyrzec
Międzyrzec Podlaski, droga krajowa nr 2, kierunek Białystok
Krasnystaw, droga krajowa nr 17, kierunek Zamość
Krasnystaw, droga krajowa nr 17, kierunek Zamość
Kraśnik, droga krajowa nr 74, kierunek Annopol
Kraśnik, droga krajowa nr 74, kierunek Annopol

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.