Podsumowanie Projektu „Dobry Klimat w Szkole – graMy w zielone!”

Nowa szkoła na Ponikwodzie
Nowa szkoła na Ponikwodzie | wizualizacje

Jutro, w środę 29 maja, zapraszamy na podsumowanie projektu „Dobry Klimat w Szkole – graMy w zielone!”. W programie wydarzenia znajduje się prezentacja zwycięskich projektów w międzyszkolnym konkursie na zagospodarowanie terenu, po której odbędzie się spacer.

Zwycięskie projekty i edukacja klimatyczna

Projekt „Dobry Klimat w Szkole – graMy w zielone!” zaangażował młodzież w opracowanie koncepcji zagospodarowania terenów przy szkołach, które uwzględniały adaptację do zmian klimatycznych. – „Adaptacja do zmian klimatycznych to nasze wyzwanie i ważna lekcja współodpowiedzialności, a edukacja młodego pokolenia w tym temacie jest kluczowa” – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

W ramach projektu uczniowie uczestniczyli w szeregu warsztatów i spotkań edukacyjnych, które umożliwiły im zdobycie wiedzy na temat ekologicznych rozwiązań w przestrzeni miejskiej. Zwycięzcami konkursu zostały:

  • Lubelskie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. K. K. Baczyńskiego
  • V Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie
Gram W Zielone - Konkurs Miasta Lublin dla szkół
Gram W Zielone – Konkurs Miasta Lublin dla szkół

Realizacja projektów

Opracowane projekty pozwoliły na wprowadzenie na terenach przyszkolnych rozwiązań takich jak:

  • Donice retencyjne
  • Ogrody deszczowe
  • Rozszczelnienia kostki
  • Nowe rabaty
  • Pojemniki na deszczówkę
  • Nasadzenia drzew

Miasto planuje również realizację części projektów zagospodarowania terenu opracowanych przez uczniów z pozostałych czterech szkół biorących udział w projekcie.

Zwycięska praca konkursowa
Zwycięska praca konkursowa

Szczegóły wydarzenia

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 9.00 w Auli Lubelskiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Magnoliowej 8.

Projekt „Dobry Klimat w Szkole – graMy w zielone!” powstał w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023 i został zrealizowany ze środków Miasta Lublin.

Czy planujecie wziąć udział w podsumowaniu projektu? Podzielcie się swoimi przemyśleniami w komentarzach lub udostępnijcie ten artykuł!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.