Podstrefa Lublin

eko e1404724215872

Głównym celem utworzenia Podstrefy LUBLIN SSE EURO-PARK Mielec było przyspieszenie rozwoju gospodarczego miasta, a w konsekwencji tworzenie nowych miejsc pracy oraz zwiększenie konkurencyjności przedsiębiorstw otwartych na innowacje. 

Blisko 70% terenów Podstrefy Lublin Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK Mielec zostało już zagospodarowanych. Obecnie na jej terenie zezwolenie na prowadzenie działalności uzyskało 27 inwestorów, którzy zadeklarowali inwestycje w wysokości 812 mln zł oraz utworzenie 1115 nowych miejsc pracy.W I półroczu tego roku w SSE Lublin swoją działalność rozpoczęło 6 nowych firm z czego 5 uzyskało zezwolenie.

  – Lublin nadrabia kilkunastoletnie zaległości, w ciągu 4 lat zainwestowaliśmy w infrastrukturę blisko 2,5 mld zł. Rozwijające się miasto przyciąga nowych inwestorów, którzy chętniej wybierają Lublin i korzystają z naszej oferty. Widać to w rokrocznie wzrastającej ilość przyznawanych pozwoleń oraz stworzonych blisko 1,5 tysiąca miejsc pracy. Liczę na to, że w najbliższym czasie może powstać kilkaset nowych. Utworzenie specjalnej strefy ekonomicznej przynosi niepodważalne korzyści dla miasta. Szacujemy, że do końca I połowy 2015 roku lubelska Podstrefa będzie już w pełni zagospodarowana. W chwili obecnej trwa przygotowanie do III etapu rozszerzenia strefy – powiedział Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin. 

Podstrefa Lublin Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK Mielec rozpoczęła swoją działalność we wrześniu 2007 roku obejmując wówczas 70 ha terenów typu „greenfield”. W kolejnych latach rozszerzono jej granice o 10 ha gruntów prywatnych (2009 r.) oraz dodatkowe 37 ha gruntów (2010 r.). Obecnie strefa rozciąga się na 116 ha w pełni uzbrojonych terenów inwestycyjnych. SSE Lublin zlokalizowana jest we wschodniej części miasta w pobliżu obwodnicy i lotniska oraz bliskim sąsiedztwie dwóch węzłów komunikacyjnych trasy ekspresowej S17. Aktualnie na terenie
SSE zezwolenie na prowadzenie działalności uzyskało 27 z 29 inwestorów, z których 12 już uruchomiło produkcję. Łącznie inwestorzy zadeklarowali nakłady inwestycyjne na poziomie 812 mln zł, a zrealizowane inwestycje sięgają ponad 522 mln zł. Obecnie w SSE Lublin pracę znalazło 1 402 osób, z czego 951 to nowo utworzone miejsca pracy.

mapka(2)

Infografika SSE Lublin

materiały: UM Lublin

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.