Podpisano umowę na budowę węzła przesiadkowego przy ul. Osmolickiej

Trwa budowa węzła przesiadkowego przy ul. Osmolickiej | Mapy Google
Trwa budowa węzła przesiadkowego przy ul. Osmolickiej | Mapy Google

Podpisano umowę na budowę kolejnego węzła przesiadkowego przy ul. Osmolickiej. Umowa opiewa na kwotę ponad 1,8 mln zł, a inwestycja powstanie do końca września 2021 r.

Przy ul. Osmolickiej powstanie pętla dla dwóch autobusów o standardowej długości oraz parking Kiss&Ride. Dla lepszego skomunikowania węzła przebudowę przejdzie odcinek ul. Osmolickiej i Prawiednickiej. W ramach inwestycji powstaną również chodniki i przejścia dla pieszych.

Na terenie nowego miejsca przesiadkowego zlokalizowana zostanie także infrastruktura przystankowa: wiata oraz wyświetlacz dynamicznej informacji pasażerskiej. Dla kierowców komunikacji miejskiej powstanie budynek socjalno-sanitarny. Z kolei rowerzyści będą mieli do dyspozycji 10 zadaszonych stojaków rowerowych.

Pętla zostanie oświetlona i wyposażona w monitoring, a teren odwodniony i zagospodarowany poprzez nasadzenia zieleni. Węzeł przesiadkowy wybuduje Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S.A. Umowa opiewa na kwotę ponad 1,8 mln zł, a inwestycja powstanie do końca września 2021 r.

Jeszcze w tym roku, teren budowy zostanie przekazany wykonawcy, a prace rozpoczną się w przyszłym roku.

Węzły przesiadkowe w Lublinie

Łącznie na terenie miasta powstanie 7 węzłów przesiadkowych. Na ulicach Żeglarskiej, Zbożowej i Franczaka Lalka cały czas trwają prace drogowe. Ich planowane zakończenie to czerwiec 2021 r. W przypadku dwóch kolejnych węzłów – przy ul. Granitowej i al. Kraśnickiej została już również podpisana umowa z Wykonawcą. Do sfinalizowania pozostał jeszcze przetarg dotyczący budowy parkingu przy ul. Grenadierów, jego ogłoszenie planowane jest w przyszłym roku.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.