Podpisanie deklaracji „Unia Biznesu na rzecz Europejskiej Stolicy Kultury 2029”

Samochody stojące przed światłami na Krakowskim Przedmieściu w Lublinie
Samochody stojące przed światłami na Krakowskim Przedmieściu w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Jutro o godz. 13.15 w Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie odbędzie się uroczyste podpisanie deklaracji współpracy na rzecz realizacji Europejskiej Stolicy Kultury 2029.

Wspólne działania na rzecz Europejskiej Stolicy Kultury

Podczas spotkania z udziałem Krzysztofa Żuka, Prezydenta Miasta Lublin, oraz przedstawicieli lubelskiego biznesu zostanie podpisana deklaracja „Unia Biznesu na rzecz realizacji Europejskiej Stolicy Kultury 2029”.

Cel deklaracji

  • Wspólne działania na rzecz uzyskania przez Lublin tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2029.
  • Realizacja założeń programowych w przypadku wygranej w konkursie.
  • Wypracowanie nowych standardów wsparcia kultury i biznesu w Lublinie.

Starania o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury stanowią inspirację do podjęcia współpracy z lubelskim środowiskiem biznesowym w kolejnym obszarze funkcjonowania miasta. Deklaracja ma na celu zacieśnienie współpracy między Miastem a przedstawicielami lokalnych firm, służącej wzajemnemu wsparciu oraz rozwojowi kulturalnemu i gospodarczemu Lublina.

Czy uważasz, że współpraca między miastem a biznesem przyczyni się do rozwoju kulturalnego Lublina? Podziel się swoją opinią w komentarzach i udostępnij ten artykuł!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.