Podczas prasowania zapaliła się słoma. Ogień strawił okoliczne pola

IMG 20180706 103328 resized 20180709 113313521
Pożar słomy na polu | fot. Dominik Wąsik

Młoda rolniczka jadąc traktorem z podczepioną prasą gubiła palącą się słomę. Od słomy rozpoczął się pożar okolicznych pól.

Do nietypowego pożaru doszło w Nadrybiu, w gminie Puchaczów. Wstępnie ustalono, że kierująca ciągnikiem rolniczym marki Ursus, 22-letnia mieszkanka Nadrybia ciągnęła zaczepioną do pojazdu prasę do słomy. Wewnątrz prasy z nieznanych przyczyn zapaliła się belka słomy.

Paląca się słoma w trakcie jazdy wypadała z prasy zaprószając ogień na okoliczne pola. Doszło do pożaru, w którym spaliło się ok. 0,6 ha zboża, 1,5 ha słomy oraz 3 ha rżyska należącego do okolicznych rolników. Kierująca traktorem kobieta była trzeźwa.

Powstałe straty wynoszą kilka tysięcy złotych. Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca pożaru oraz szczegółowe oględziny traktora wraz z prasą. Prowadzone postępowanie pozwoli na ustalenie w jaki sposób doszło do zdarzenia.

68 132442
Traktorzystka podczas jazdy ciągnikiem gubiła palącą się słomę | fot. KPP Łęczna

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.