Podczas kąpieli w zalewie Bojary znaleźli granat. Ewakuowano całą plażę

Trzech chłopców podczas czwartkowej kąpieli w zalewie Bojary znalazło w wodzie dziwny przedmiot. Jak się okazało był to granat przeciwpiechotny. Ewakuowano całą plażę.

 

W czwartek przed godz. 15 trzech chłopców w wieku od 12 do 13 lat podczas kąpieli w wodzie zalewu Bojary znalazło pod pomostem granat. Postanowili go przekazać ratownikom, którzy powiadomili służby.

 

Po przybyciu na miejsce policjanci nieetatowej grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego potwierdzili, że jest to granat przeciwpiechotny z zapalnikiem z czasów II Wojny Światowej. Natychmiast rozpoczęli ewakuację i zabezpieczyli teren. Utworzona została 400 metrowa strefa ochronna.

 

Po około dwóch godzinach na miejsce przybył patrol saperski z Niska, który potwierdził, że jest to uzbrojony granat bojowy o zasięgu rażenia w promieniu nawet do 200 metrów. Saperzy zabezpieczył niebezpieczny przedmiot.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.