Podczas burz spadnie nawet 60 litrów wody na metr kwadratowy, mogą wystąpić podtopienia

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podniósł stopień zagrożenia dla części województwa lubelskiego. Podczas burz spadnie nawet 60 litrów wody na metr kwadratowy.

Wtorek w województwie lubelskim jest i będzie burzowy. Instytut Meteorologii i Gospodarki zmienił dla naszego regionu stopień zagrożenia przed burzami z gradem; z pierwszego (żółtego) na drugi (pomarańczowy).

Ostrzeżenia drugiego (pomarańczowe) stopnia przed burzami z gradem obowiązują w powiatach: bialski, Biała Podlaska, Chełm, chełmski, lubartowski, lubelski, Lublin, łęczyński, łukowski, opolski, parczewski, puławski, radzyński, rycki, świdnicki i włodawski.

„Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 30 mm do 50 mm, lokalnie do 60 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami grad” – prognozuje Piotr Mańczak z IMGW.

Ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza możliwość wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Ostrzeżenia pierwszego (żółte) stopnia przed burzami z gradem obowiązują w powiatach: kraśnicki, janowski, biłgorajski, zamojski, Zamość, tomaszowski i hrubieszowski.

„Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 30 mm do 40 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami grad” – prognozuje Grażyna Dąbrowska z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.