Podawał się za policjanta i wyłudził 24 tys. zł. Oszust został zatrzymany

68 138463 g
Fałszywy policjant zatrzymany | fot. KMP Lublin

Policjanci z Lublina zatrzymali mężczyznę, który podawał się za funkcjonariusza i wyłudził 24 tys. zł od starszych osób. Przekonywał, że pomagają w ten sposób swoim bliskim wyjść z opresji po wypadku.

Do oszustw doszło w połowie listopada na terenie Lublina. Dwoje mieszkańców miasta otrzymało telefon, z którego wynikało, ze bliski członek ich rodziny spowodował wypadek. By uchronić go przed odpowiedzialnością karną i trafieniem do aresztu, należało jak najszybciej przekazać pieniądze na kaucję.

Po gotówkę miał się zgłosić umówiony policjant. Tak też się stało. W jednym przypadku podający się za funkcjonariusza mężczyzna odebrał od mieszkanki Bronowic 6 tys. zł. Z kolei 18 tys. zł. stracił w podobny sposób senior, który przekazał gotówkę fałszywemu mundurowemu w centrum miasta.

Sprawą tą zajęli się policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie. Wczoraj lubelscy funkcjonariusze wspólnie z kolegami z komisariatu w Międzyrzecu Podlaskim zatrzymali fałszywego policjanta.

Okazał się nim 34-letni mieszkaniec pow. bialskiego. Mężczyzna notowany był wcześniej za przestępstwa przeciwko mieniu. Został umieszczony w policyjnym areszcie. Za popełnione oszustwo mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.