Pod Lublinem powstanie nowy przystanek kolejowy. PKP PLK ogłosiły przetarg

Przystanek kolejowy w Kraśniku
Przystanek kolejowy w Kraśniku | fot. A. Lewandowski

PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły kolejny przetarg w ramach programu przystankowego. Mieszkańcy podlubelskich Łagiewnik zyskają dodatkowy dostęp do kolei.

Pociąg zatrzyma się w Łagiewnikach

Okoliczni mieszkańcy zyskają wygodne połączenie z nowego przystanku w Łagiewnikach pomiędzy Ciecierzynem a Rudnikiem na linii Łuków – Lublin Północny. Nowy przystanek będzie obok przejazdu kolejowo-drogowego w Łagiewnikach na skrzyżowaniu z drogą lokalną prowadzącą do miejskiej plaży nad rzeką Ciemięgą.

Zapewniony będzie dostęp dla osób z ograniczoną możliwością poruszania się. Na peronie zostanie zamontowane oświetlenie. Będą zabudowane wiaty, ławki oraz czytelne oznakowanie i gabloty z rozkładami jazdy. Dojście do peronu będzie od strony przejazdu. W rejonie przystanku zostaną zamontowane stojaki rowerowe.

Nowe perony w Kraśniku i Zamościu

Oprócz przystanku w Łagiewnikach zostaną przebudowane perony na stacji Kraśnik (na trasie między Lublinem Głównym a Stalową Wolą lk 68) i przystankach Zamość Starówka oraz Zamość Wschód (na odcinku Zawada- Hrubieszów lk 72).

100 metrowe perony Zamość Starówka i Zamość Wschód po przebudowie będą miały 200 metrów, natomiast peron w stacji Kraśnik zostanie wydłużony do 250 m.

„Taka zmiana umożliwi przewoźnikom sprawniejsze planowanie postojów na stacji, w tym zatrzymywanie się dłuższych pociągów dalekobieżnych” – mówi Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP PLK.

Dodatkowo przystanki Zamość Starówka i Zamość Wschód zostaną dostosowane do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Przewidziano budowę pochylni, systemu ścieżek naprowadzających, montaż nowych wiat, ławek i tablic informacyjnych.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.