Pod koniec tygodnia otwarcie 20-kilometrowego odcinka S19 Niedrzwica Duża – Kraśnik

Węzeł drogowy Wilkołaz S19
Węzeł drogowy Wilkołaz S19 | fot. GDDKiA

Na piątek 20 maja zaplanowano uroczyste otwarcie ostatniego odcinka drogi ekspresowej S19 pomiędzy Lublinem a Rzeszowem. Chodzi o 20-kilometrowy odcinek między Niedrzwicą Dużą a Kraśnikiem.

Otwarcie S19 Niedrzwica Duża-Kraśnik

Kierowcy od najbliższego piątku (20.05) będą mogli korzystać z prawie 20 kilometrów drogi ekspresowej S19 od węzła Niedrzwica Duża do węzła Kraśnik Północ. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad potwierdza te informacje, lecz nie ujawnia jeszcze szczegółów dotyczących uroczystego otwarcia. Z nieoficjalnych informacji wynika, że na otwarciu S19 Niedrzwica Duża-Kraśnik ma pojawić się sam premier Mateusz Morawiecki.

Aktualizacja: Otwarcie S19 Niedrzwica Duża-Kraśnik przesunięte o kolejny dzień. Oficjele nie mają czasu w piątek

„Od otwarcia dzieli nas kilkadziesiąt godzin” – potwierdza w środę Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Jest to ostatni nieoddany dotychczas odcinek drogi ekspresowej S19 między Lublinem a Rzeszowem. Odcinek Niedrzwica Duża-Kraśnik uzyskał pozwolenie na użytkowanie w ubiegły piątek, o czym informowaliśmy w tym materiale: Jest pozwolenie na użytkowanie S19 Niedrzwica Duża-Kraśnik. Kiedy otwarcie trasy? Padła nieoficjalna data

„Uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie nie oznacza automatycznego oddania kierowcom nowego odcinka do użytku. Przed pojawieniem się ich na trasie przeprowadzane są jeszcze ostatnie wewnętrzne kontrole odcinka i ostatnie prace porządkowe. Z siedmiodniowym wyprzedzeniem o zmianie organizacji ruchu zawiadamiane są służby, a samo udostępnienie wymaga współdziałania z wykonawcami sąsiednich odcinków S19, którzy muszą usunąć oznakowanie związane z czasową organizacją ruchu. Naszym celem jest przede wszystkim bezpieczeństwo przyszłych użytkowników trasy” – mówi Łukasz Minkiewicz, rzecznik lubelskiego oddziału GDDKiA.

Podróż z Lublina do Rzeszowa ma skrócić się do półtorej godziny. Natomiast kierowcy odcinek między Rzeszowem a Warszawą mają pokonać w ok. 3h.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.