Jest pozwolenie na użytkowanie S19 Niedrzwica Duża-Kraśnik. Kiedy otwarcie trasy? Padła nieoficjalna data

Droga ekspresowa S19 Niedrzwica Duża - Kraśnik
Droga ekspresowa S19 Niedrzwica Duża - Kraśnik | fot. GDDKiA

W piątek Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Lublinie wydał pozwolenie na użytkowanie odcinka drogi ekspresowej S19 Niedrzwica Duża – Kraśnik. Poznaliśmy nieoficjalną datę otwarcia trasy.

Data otwarcia odcinka S19 Niedrzwica Duża – Kraśnik

Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Lublinie w piątek 13 maja wydał pozwolenie na użytkowanie drogi ekspresowej S19 od węzła Niedrzwica Duża do węzła Kraśnik Północ. Jest to ostatni odcinek S19 między Lublinem a Rzeszowem, który nie został jeszcze udostępniony kierowcom. W najbliższych dniach ma to się jednak zmienić.

„Udostępnienie do ruchu odcinka leży w kompetencji zarządcy drogi, którym jest Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad” – mówi Dariusz Balwierz, Lubelski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Prawdopodobna data, kiedy około 20 km odcinek S19 Niedrzwica Duża – Kraśnik miałby być udostępniony kierowcom to piątek, 20 maja. Godzina otwarcia nie jest jeszcze znana. Na otwarciu ma być sam premier Mateusz Morawiecki.

„Nie potwierdzam tej daty” – komentuje Łukasz Minkiewicz, rzecznik lubelskiego oddziału GDDKiA. – „Odcinek będzie udostępniony kierowcom po uzyskaniu prawomocnej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie. Przed otwarciem muszą zostać jeszcze powiadomione odpowiednie służby, a także wprowadzone zmiany w organizacji ruchu m.in. na sąsiednich odcinkach” – dodaje.

7 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Informacja , która się powtarza przy drodze s19, ze to trasa imieniem Lecha kaczynskiego, powinna być zlikwidowana, albowiem stanowi zagrożenie na drodze. Mniej emocjonalnie odporni kierowcy, którzy nie sympatyzują z ta osobą i resztą , którą ona reprezentuje, mogą na sam jej widok zdenerwować się, co może powodować iż zamiast uważać na sytuację na drodze będą myśleć o tym banerze z ta informacją, w konsekwencji jako rozkojarzeni mogą spowodować wypadek.

  2. Ten odcinek drogi ekspresowe s19 został bardzo źle poprowadzony tylko generował koszty niepotrzebnie dwukrotnie przecina starą 19 i dwukrotnie linie kolejowe ten projekt powinien być powieszony za jego bezmyślna
    Trase

  3. Aldesa to najgorsza firma . Rzeszów i procesy sądowe za spaprane pracę

  4. Jak można otwierać ważną ulicę gdy Jarosław ma wizytę u lekarza?

  5. Brawo dla rządu Prawa i Sprawiedliwości oraz Pana Premiera Mateusza Morawieckiego i Pana Prezesa Jarosława Kaczyńskiego

  6. Czyli czekamy, aż jakiś partyjny buc przyjedzie przeciąć wstążkę. Tak było z obwodnicą Garwolina – czekano prawie dwa tygodnie z otwarciem gotowej trasy, bo żaden z partyjnych buców nie miał czasu przyjechać i łaskawie otworzyć …