Otwarcie S19 Niedrzwica Duża-Kraśnik przesunięte o kolejny dzień. Oficjele nie mają czasu w piątek

Droga ekspresowa S19 Niedrzwica Duża - Kraśnik
Droga ekspresowa S19 Niedrzwica Duża - Kraśnik | fot. GDDKiA

Nie mamy dobrych wiadomości dla kierowców. Planowane na piątek 20 maja otwarcie ostatniego odcinka drogi ekspresowej S19 między Lublinem a Rzeszowem zostało przesunięte. Kierowcy z odcinka Niedrzwica Duża-Kraśnik skorzystają dopiero od soboty.

Otwarcie S19 Niedrzwica Duża – Kraśnik w sobotę 21 maja

Przypomnijmy, że odcinek drogi ekspresowej S19 Niedrzwica Duża – Kraśnik uzyskał pozwolenie na użytkowanie w piątek, 13 maja. Wstępnie planowano oddać ten odcinek do użytku w poniedziałek, 16 maja. Tak się niestety nie stało, ponieważ w poniedziałek odbył się pogrzeb prof. Waldemara Parucha. W pogrzebie uczestniczył premier, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych.

Władza podjęła decyzję, że na otwarcie drogi kierowcy jeszcze poczekają, bo „nie wypada” w dniu pogrzebu otwierać drogi. Ze względu na napięty grafik oficjeli z Warszawy, kolejnym planowanym terminem, o którym się mówiło, był piątek, 20 maja.

Na otwarciu ostatniego odcinka drogi ekspresowej S19 między Lublinem a Rzeszowem, będącego częścią międzynarodowego szlaku Via Carpatia, mają pojawić się m.in.: premier Mateusz Morawiecki, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński czy minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Ze względu na zaplanowane na piątek na godz. 9.00 spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z premierem Portugalii António Costą w Warszawie, szef rządu nie mógłby się pojawić na otwarciu „eski”, więc postanowiono przesunąć otwarcie na sobotę, 21 maja.

Godzina udostępnienia kierowcom odcinka S19 Niedrzwica Duża – Kraśnik nie jest jeszcze znana.

Aktualizacja: Szybciej z Lublina do Rzeszowa. W sobotę otwarcie ostatniego odcinka S19 Niedrzwica Duża-Kraśnik. Znamy godzinę otwarcia

26 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 1. Zmienić nazwę na „Autostradę Tuska” i pojutrze będzie otwarta.

 2. Będą jechać na 30 lecie ELEWARU w Zamościu to otworzą i już po krzyku…

 3. Dlaczego jesteśmy uzależnieni od jakiś urzędasów!!! Oni są dla nas a nie my dla nich!!!

 4. Bardzo przykra sprawa szczególnie dla nas mieszkańców woj. Lubelskiego a także wszystkich ludzi którzy maja korzystać z tej drogi to tylko pokazuje jak nas obywateli maja ludzie u władzy w poważana…. ale poczekajmy do następnych wyborów to sobie o nas przypomną ,to nie od razu znajda się… terminy na wiece i spotkania z LUDEM… pozdrawiamy życzę wszystkim lepszych czasów

 5. Jeżeli to prawda, to należy podsumować: Nieźle się bawią sukinkoty. I to za nasze pieniądze.

 6. Uzależnienie komfortu i bezpieczeństwa kierowców od lansu rządowych pysków na tle asfaltu. Wyborcze zbydlęcenie.

 7. Podobno otwarcie tak naprawdę zablokowała lubelska poseł Marta Wcisło, której nie odpowiadał poprzedni termin…
  A kogo jak kogo, ale naszej najbardziej ,,wsibskiej” gwiazdy nie może zabraknąć na zdjęciach z tej imprezy.
  Nazwisko zobowiązuje.

 8. Nie wiem po co się tak spinać o jeden dzień poślizgu…,czego ludzie są tacy złośliwi…,nie rozumiecie,że ludzie na takich stanowiskach maja ważniejsze sprawy niż otwieranie drogi…:? Gdyby Tusk rządził do tej pory to wogóle nie byłoby czego otwierać i wszyscy siedzieli by cicho.

 9. Otwarcie odcinka Autostrady A4 do Krzyżowej czekało kilka miesięcy bo rząd Tusku nie miał paru złotych aby zapłacić wykonawcy za przedterminowe otwarcie.

 10. do janek:
  gdyby za Tuska nie rozpoczęli tych wszystkich inwestycji, to teraz nie byłoby co otwierać!

 11. mam nadzieje, ze bedziecie o tym pamiętać za rok podczas wyborów w jakim poważaniu ma was pisi nierząd

 12. Jutro też nie przyjadą bo będzie lało i zdjęcia kiepsko by wyszły. Zobaczycie 🙂

 13. cytat: Otwarcie odcinka Autostrady A4 do Krzyżowej czekało kilka miesięcy bo rząd Tusku nie miał paru złotych aby zapłacić wykonawcy za przedterminowe otwarcie.

  ale wiesz ze 36 mln złotych piechota nie chodzi. swoją drogą taka firma nie powinna byc nigdy wiecej dopuszczona do zadnego przetargu. ale to pewnie pisowskie pociotki. ostateczny termin to termin z uwzglednieniem nadzwyczajnych sytuacji, poślizgow itp. pisowskie chamstwo wyszlo i katolickie 'milosierdzie’. kazali ludziom czekac 3 miesiace dla wlasnych zachlannych interesow. pis be like

 14. Co za dzbany tu piszą. O jeden dzień przesunięto otwarcie. Oj waj. Rety koniec świata. Nowak by tego nigdy nie wybudował!!! Straszny PiS bo buduje. Po co buduje? lepiej sprzedać.