Poczta Polska rekrutuje przed świętami. Ile można zarobić?

przesyłka sortownia poczta polska paczka
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Poczta Polska

Poczta Polska przygotowuje się do świąt Bożego Narodzenia, ruszyła sezonowa rekrutacja. Pracownikom zapłaci od 17 do nawet 28 zł brutto za godzinę.

Poczta Polska spodziewa się w tegorocznym okresie przedświątecznym kolejnych rekordów obsłużonych paczek. Poczta wyjaśniła, że w okresie przedświątecznym tygodniowo pocztowcy doręczą o 50–70 proc. więcej paczek niż średnio w innych tygodniach roku. W tym sezonie może być podobnie, a w grudniu pocztowcy spodziewają się dni, kiedy liczba paczek może przekroczyć nawet milion.

Poczta Polska sezonowa praca

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia Poczta Polska zatrudni dodatkowo co najmniej 1,2 tys. pracowników. W tym roku Poczta szuka przede wszystkim osób zainteresowanych współpracą na umowy zlecenia do pracy w sortowniach, doręczaniu przesyłek oraz kierowców z uprawnieniami do prowadzenia pojazdów o ładowności do 3,5 t oraz pow. 3,5 t.

Poczta Polska: ile można zarobić?

Osoby, które będą pracować w sortowniach otrzymają wynagrodzenie w przedziale od 17 zł brutto do 25 zł brutto za godzinę. Dla osób doręczających przesyłki przewidziano stawkę w wysokości 21 zł brutto za godzinę lub 2 zł brutto – 5 zł brutto za doręczoną paczkę. Stawki dla kierowców kierujących pojazdami do 3,5 t mieszczą się w przedziale 18 zł brutto – 22 zł brutto za godzinę, a dla kierowców pojazdów pow. 3,5 t: 19 zł brutto – 28 zł brutto za godzinę.

Jak zaznacza Poczta Polska w komunikacie, wysokość wynagrodzenia uzależniona jest od lokalizacji i zakresu wykonywanych czynności. Osoby, które podejmą pracę na stanowisku pracownika ochrony otrzymają wynagrodzenie obowiązujące na tym stanowisku w ramach zatrudnienia na podstawie umowy o pracę.

Szczegółowe oferty pracy znajdują się na stronie internetowej Poczty Polskiej w zakładce Kariera > Oferty pracy, dostępnej pod linkiem poczta-polska.pl/aplikuj/.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.