Pobili taksówkarza, gdy ten odmówił im realizacji kursu. Uszkodzili też jego auto

taxi shutterstock
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy zaatakowali taksówkarza i jego auto, po tym jak odmówił im realizacji kursu. Teraz odpowiedzą przed sądem.

Do zdarzenia doszło we wtorek przed godz. 21 przy szpitalu w Łęcznej. Do taksówki wsiadło dwóch młodych mężczyzn, którzy poprosili o kurs do Milejowa. Gdy taksówkarz wyczuł woń alkoholu od pasażerów, wyprosił ich z auta.

Informacja ta bardzo zirytowała mężczyzn, którzy zaczęli się agresywnie zachowywać. Wysiedli z taksówki i ruszyli z pięściami na taksówkarza. Jeden z nich uderzył go reklamówką w głowę. Pijani wyładowali swoją agresję także na samochodzie, uderzając i kopiąc zniszczyli tylne drzwi auta.

Napastnicy szybko zostali zatrzymani przez policjantów. Przypuszczenia taksówkarza co do upojenia alkoholowego 22 i 23-latka potwierdziły się, gdyż badanie stanu trzeźwości wykazały ponad dwa promile w przypadku obu mężczyzn.

W wyniku zdarzenia taksówkarz doznał niegroźnych obrażeń głowy. O dalszym losie agresywnych pasażerów zdecyduje sąd, przed którym odpowiedzą za pobicie oraz uszkodzenia mienia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.