Pobiciem chciał wymusić od znajomego spłatę długu. Teraz ma problemy

68 140022
Pobiciem chciał wymusić od znajomego spłatę długu | fot. KMP Biała Podlaska

Policjanci zatrzymali 21-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej, który na znajomym chciał wymusić spłatę pieniędzy, które od niego pożyczył. Pobił go i przetrzymywał w samochodzie.

Do zdarzenia doszło 25 grudnia 2018 r. na terenie gminy Międzyrzec Podlaski. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że umówił się ze swoim znajomym na jednej ze stacji paliw. Gdy ten zaprosił go do auta, tam spotkała go niemiła niespodzianka – został pobity.

„Pokrzywdzony oświadczył, że w samochodzie oprócz znajomego znajdowały się także inne osoby. Twierdził, że siedzący tam 21-latek żądał od niego zwrotu pieniędzy. Po około pół godziny mężczyźni wypuścili go z samochodu” – mówi podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla z KMP w Białej Podlaskiej.

Pokrzywdzony zgłosił ten fakt na policję. Do wyjaśnienia zatrzymany został 21-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Prokuratura Rejonowa w Radzyniu Podlaskim zastosowała wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i poręczenia majątkowego.

„Jest on podejrzany o to, że działając w celu wymuszenia od pokrzywdzonego wierzytelności stosował groźbę pozbawienia życia i przemoc oraz pozbawił mężczyznę wolności” – wyjaśnia podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla.

O dalszym losie 21-latka zadecyduje sąd. Zgodnie z kodeksem karnym za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci ustalają personalia pozostałych osób i ich udział w sprawie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.