Po pijanemu zdawał egzamin na prawo jazdy. Plac manewrowy zaliczył, na miasto nie wyjechał

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lublinie
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Ponad pół promila alkoholu w organizmie miał 47-letni mieszkaniec Lublina, który przyszedł zdawać egzamin na prawo jazdy. Plac manewrowy zaliczył, ale na miasto nie wyjechał.

Przyszedł pijany na egzamin na prawo jazdy

Do zdarzenia doszło w środę na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego przy ul. Hutniczej w Lublinie. Policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że jeden z kursantów podszedł do części praktycznej egzaminu na prawo jazdy kat. B pod wpływem alkoholu.

Egzaminatorka po zakończonej części egzaminu na placu manewrowym wyczuła do 47-latka woń alkoholu. Skierowani na miejsce policjanci ruchu drogowego dokonali badania trzeźwości 47-letniego mieszkańca Lublina. Jak się okazało w organizmie miał 0,7 promila alkoholu.

Teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara 5 lat więzienia, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.