Płyn do dezynfekcji PKN Orlen w E.Leclerc za 150 zł za 5 litrów. Koncern wstrzymuje dostawy płynu

płyn do dezynfekcji rąk orlen
Płyn do dezynfekcji rąk dostępny na wszystkich stacjach paliw ORLEN | materiały prasowe

PKN Orlen wstrzymuje dostawy płynu dezynfekującego do sklepów, które złamały ustalenia i wystawiły go na sprzedaż. I to po znacznie wyższej cenie.

Jak informuje koncert PKN Orlen, płyn do dezynfekcji rąk Orlen jest sprzedawany do sklepów wielkopowierzchniowych z wyraźnym zastrzeżeniem, że może być on wykorzystywany jedynie do zapewnienia ich bieżącego funkcjonowania. Odbiorcy zadeklarowali, że produkt nie zostanie przeznaczony do dalszej sprzedaży.

„W związku z doniesieniami dotyczącymi pojawienia się płynu do dezynfekcji rąk PKN Orlen w sprzedaży w sieciach handlowych, informujemy że takie działanie sklepów stanowi naruszenie warunków współpracy. Dlatego PKN Orlen podjął decyzję o wstrzymaniu dostaw do supermarketów, które te warunki naruszają” – informuje Joanna Zakrzewska, rzecznik prasowy PKN Orlen.

Koncern podjął decyzję o zaprzestaniu współpracy z odbiorcami, którzy wykorzystują sytuację do osiągania zysków, często zawyżonych, kosztem klientów. Jednym z przykładów jest supermarket E.Leclerc w Radomiu, który płyn do dezynfekcji rąk Orlen o pojemności 5 litrów wystawił na sprzedaż za 149,99 złotych.

„Potwierdzamy, że w sklepie w Radomiu doszło wczoraj do sprzedaży płynu do dezynfekcji, który powinien być przeznaczony jedynie do użytku wewnętrznego. Wprowadzenie produktu do sprzedaży, włącznie z ustaleniem jego ceny było spowodowane błędną decyzją sklepu, który podobnie jak inne nasze placówki, jest niezależnym przedsiębiorstwem. Produkt był dostępny dla klientów przez około dwie godziny i został wycofany ze sprzedaży przez osoby zarządzające sklepem natychmiast po weryfikacji błędu. Obecnie w żadnym z naszych sklepów nie jest prowadzona sprzedaż tego produktu” – mówi Patrycja Sienkiewicz-Nowak, dyrektor handlowy E.Leclerc.

Płyn do dezynfekcji rąk PKN Orlen – cena, pojemność

Środek dostępny jest w dwóch pojemnościach w opakowaniach litrowych lub pięciolitrowych. Mniejsze opakowanie dostępne jest w cenie 15 złotych, większe sprzedawane było początkowo za 90 zł, potem zaś 60 zł. Szczęśliwców, którzy mieli szansę znaleźć płyn na stacjach, było jednak niewielu.

CZYTAJ WIĘCEJ: Płyn do dezynfekcji rąk PKN Orlen. Gdzie kupić? Ile kosztuje? CENA

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Uważam, że państwo w tym przypadku powinno zainterweniować Państwo i nałożyć ogromną karę pieniężną lub podczas spisywania umowy powinno zostać w niej zawarte, że sklepy nie mają prawa zrobić takiej przebitki pod karą kolosalnej grzywny

  2. Ale oszukują społeczeństwo! Propaganda sukcesu! Na stacjach nie ma płynu a jeśli się gdzieś pojawił to ceny z kosmosu! Tak rząd zarabia na ludzkim nieszczęściu! A w TVP info pseudo dziennikarze rozpowszechniają propagandę sukcesu i straszą ludzi!