Płyn do dezynfekcji rąk PKN Orlen. Gdzie kupić? Ile kosztuje? CENA

płyn do dezynfekcji rąk orlen
Płyn do dezynfekcji rąk dostępny na wszystkich stacjach paliw ORLEN | materiały prasowe

Na stacjach paliw PKN Orlen w sprzedaży pojawiły się pierwsze partie płynu do dezynfekcji rąk o działaniu wirusobójczym. Do końca tego tygodnia płyn będzie dostępny na wszystkich stacjach ORLEN w całej Polsce.

Zakład Produkcyjny Orlen Oil w Jedliczu na co dzień zajmuje się produkcją płynów do spryskiwaczy, płynów chłodniczych, smarów oraz olejów przemysłowych. W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce dokonano szybkiego przestawienia linii produkcyjnej tak, aby spółka mogła rozpocząć wytwarzanie płynu do dezynfekcji rąk.

Produkcja ruszyła 12 marca. W proces wytwarzania płynu dezynfekującego zaangażowana jest spółka Orlen Laboratorium, której Pracownia Produktów Naftowych w Jedliczu wdrożyła analizy laboratoryjne niezbędne do prawidłowego prowadzenia procesu wytwarzania w Zakładzie Produkcyjnym ORLEN OIL.

Płyn do dezynfekcji rąk Orlen – 5 LITRÓW. Ile kosztuje?

Pierwsze partie płynu do dezynfekcji rąk o działaniu wirusobójczym produkcji PKN Orlen trafiły w sobotę 14 marca do sprzedaży na stacje paliw ORLEN. Płyn sprzedawany jest w opakowaniach o pojemności 5 litrów po ok. 50 złotych za sztukę.

Płyn do dezynfekcji rąk Orlen – 1 LITR. Ile kosztuje?

W Zakładzie w Jedliczu uruchomiona została druga linia, co pozwoli na wyprodukowanie płynów o mniejszej pojemności. W płyn do dezynfekcji rąk do końca tego tygodnia zostaną zaopatrzone wszystkie stacje PKN ORLEN. Będzie on sprzedawany w mniejszych, 1 litrowych pojemnikach po 15 złotych za sztukę. Czytaj dalej…

Płyn do dezynfekcji rąk Orlen – SKŁAD

Do produkcji płynu do dezynfekcji rąk wykorzystywany jest etanol (70% składu), woda oraz alkohol izopropylowy, gliceryna i substancje zapachowe. Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (URPL) zezwolił ORLEN OIL na użycie do produkcji płynu do dezynfekcji rąk etanolu o jakości farmakopalnej, tj. nieposiadającego certyfikatu Europejskiej Agencji Chemikaliów ECHA.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. No nie wiem skąd ta informacja o cenie, dzisiaj kolega kupił do firmy 5l i zapłacił dokładnie 94 zł.

  2. 95 zł za 5L
    tyle się mówi, żeby nie wprowadzać fake newsów a tu proszę.
    pójdzie później taki na stacje, zdziwi się i robi w sieci gównoburzę bo drogo, a to 95zł to tanio jak barszcz, wychodzi 1,9 zł za 100ml gdzie w sklepach internetowych za taką buteleczkę trzeba już płacić po 20 PLN