Płonące wiaty śmietnikowe na Sławinie. Straty na blisko 100 tys. zł. 19-latek usłyszał zarzuty

19-latek odpowie za podpalenie wiat śmietnikowych
19-latek odpowie za podpalenie wiat śmietnikowych | fot. KMP Lublin

Policjanci ustalili i zatrzymali seryjnego podpalacza wiat śmietnikowych na terenie Sławina. To 19-letni mieszkaniec Lublina. Straty oszacowano na blisko 100 tysięcy złotych.

Seria pożarów wiat śmietnikowych w Lublinie

Do podpaleń wiat śmietnikowych w ostatnim czasie dochodziło w rejonie ulic Relaksowej i Kasztelańskiej w Lublinie. Od początku ślady wskazywały na umyśle zaproszenie ognia. Straty powstałe w wyniku sześciu pożarów oszacowano na blisko 100 tysięcy złotych.

Sprawą zajęli się policjanci z 5. komisariatu oraz z wydziału zajmującego się przestępczością przeciwko mieniu KMP w Lublinie. W trakcie czynności okazało się, że za wszystkimi podpaleniami stoi ta sama osoba. Ustalony 19-latek został zatrzymany pod koniec ubiegłego tygodnia.

„Młody mężczyzna usłyszał 6 zarzutów i w części przyznał się do popełnienia przestępstw. Jak się okazało, w podobnej sprawie był zatrzymywany na początku tego roku. Wówczas podpalił wiatę, w której spał bezdomny” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP w Lublinie.

Mieszkaniec Lublina został oddany pod dozór Policji. Za zniszczenie mienia grozi mu do 5 lat więzienia. Policjanci sprawdzają, czy 19-latek nie ma na swoim koncie innych aktów wandalizmu z terenu dzielnicy.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. A co to łowca bezdomnych ? Chciał spalić człowieka żywcem, co to za kara do 5 lat ? Cholerny banan, tatuś pewnie ma układy i synek dostanie 5 lat izolacji w wyje* willi.